1. Home Brother
 2. Rozwiązania biznesowe
 3. Usługa Zarządzania Drukiem (MPS)

Czym jest Usługa Zarządzania Drukiem (MPS) firmy Brother?

Usługa Zarządzania Drukiem (MPS) firmy Brother jest indywidualnym i profesjonalnym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej firmy. W ramach umowy MPS będziemy dostarczać wszystkie niezbędne materiały eksploatacyjne, a w razie awarii nasz serwis szybko naprawi urządzenie u Ciebie na miejscu. Rozliczać się będziemy z Tobą wyłącznie za wydrukowane strony. Płacisz tylko za to, co wydrukujesz. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, czy organizację obejmującą wiele lokalizacji, naszą Usługę Zarządzania Drukiem można dostosować do Twoich wymagań w zakresie drukowania.

Usługa Brother MPS sprawia, że drukowanie dla firm staje się proste.

Kobieta stoi przy długim stole, patrząc na dokumenty, ludzie rozmawiają

Zalety Usługi Zarządzania Drukiem (MPS)

 • Bardzo tani koszt wydruku - Usługa MPS to najtańszy sposób na korzystanie z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Koszt wydruku strony jest tańszy w porównaniu z zakupem transakcyjnym materiałów eksploatacyjnych na rynku.
 • Płacisz tylko za wydrukowane strony - W ramach umowy klient rozlicza się tylko za wydrukowane strony monochromatyczne jak i kolorowe. Posiadamy również różne rozwiązania w zakresie fakturowania.

 • Automatyczne dostarczanie materiałów eksploatacyjnych - Nasz system stale monitoruje drukarki i automatycznie generuje zamówienia na materiały eksploatacyjne, zanim się skończą. Materiały są bezpłatnie wysyłane do Klienta, tam gdzie pracuje drukarka.

 • Serwis w miejscu użytkowania - Pomoc techniczna oraz Infolinia są do dyspozycji klienta, a w razie awarii urządzenie jest naprawiane na miejscu u klienta.
 • Recykling zużytych materiałów eksploatacyjnych - Poddajemy recyklingowi zużyte wkłady do drukarek, aby nie trafiły na wysypisko śmieci i mogły zostać ponownie użyte. 
 • Zachowaj kontrolę dzięki portalowi Brother MPS - Monitoruj swoje urządzenia drukujące w Portalu Brother MPS. Dzięki niemu będziesz mógł sprawdzać rozliczenia, zgłaszać serwis, sprawdzać liczniki wydruków oraz monitorować zamówienia na materiały eksploatacyjne.
 • Gwarancja na cały okres trwania Umowy - W ramach usługi MPS otrzymujesz pełną gwarancje producenta, na cały okres trwania umowy MPS. Firma Brother zajmie się również bezpłatną wymianą takich elementów jak: jednostka lasera, element grzewczy, rolki.

Jakie korzyści może przynieść Twojej firmie usługa MPS

Wybierz odpowiednią Usługę Zarządzania Drukiem (MPS) dla swojej firmy

Male and female using a Brother printer

MPS Essential

Dla firm, które potrzebują prostego rozwiązania w zakresie drukowania:

 • Obsługa od 1 do 3 urządzeń drukujących firmy Brother

 • Wybierz korzystny abonament z pakietem wydruków lub płać to co wydrukujesz

 • Brak zobowiązania, więc możesz anulować Umowę, w dowolnym momencie

 • Automatyczne zamawianie materiałów eksploatacyjnych z wysyłką do Klienta

 • Gwarancja na cały okres trwania Umowy MPS.

 • Dostęp do portalu MPS dla Klienta

 • Przejrzystość kosztów, dzięki jednej skonsolidowanej fakturze za wszystkie Twoje urządzenia

Poznaj MPS Essential
Female wearing a red top sat at a desk working on a computer around stationary with a Brother printer on the desk

MPS Professional

Dla firm, które potrzebują prostego rozwiązania dotyczących drukowania, z możliwością ulepszenia niektórych funkcji:

 • Obsługa do kilkunastu urządzeń drukujących firmy Brother

 • Wybierz konfigurowalny abonament z pakietem wydruków lub płać za to co wydrukujesz

 • Elastyczne opcje wsparcia i konserwacji urządzeń

 • Więcej opcji instalacji urządzenia, w tym: instalację zdalną, na miejscu lub dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

 • Automatyczne zamawianie materiałów eksploatacyjnych z wysyłką do Klienta

 • Gwarancja na cały okres trwania Umowy MPS.

 • Dostęp do portalu MPS dla Klienta

 • Przejrzystość kosztów, dzięki jednej skonsolidowanej fakturze za wszystkie Twoje urządzenia

Poznaj MPS Professional
 Kobieta i mężczyzna siedzą przy biurku z laptopem, kobieta stoi trzymając dokument mono, krzesła i rośliny

MPS Enterprise

Dla firm, które potrzebują kompleksowego rozwiązania dostosowanego do ich złożonych potrzeb w zakresie drukowania:
 • Obsługa do kilkuset urządzeń drukujących firmy Brother

 • Przygotowanie kompleksowej oferty MPS, w celu znalezienia odpowiedniego rozwiązania dla Twojej firmy

 • Optymalizacja bieżącej usługi MPS

 • Zoptymalizowane raporty zoptymalizowane do obsługi większej ilości drukarek.

 • Możliwość dodania szerokiej gamy rozwiązań do drukowania i zarządzania dokumentami

 • Automatyczne zamawianie materiałów eksploatacyjnych z wysyłką do Klienta

 • Gwarancja na cały okres trwania Umowy MPS.

 • Dostęp do portalu MPS dla Klienta

 • Przejrzystość kosztów, dzięki jednej skonsolidowanej fakturze za wszystkie Twoje urządzenia

Poznaj MPS Enterprise

Nie masz pewności, która Usługa MPS będzie najlepsza dla Twojej firmy?

Turtle swimming in open water with fish

Bezpłatne zwroty zużytych materiałów eksploatacyjnych

Klienci firmy Brother, mogą bezpłatnie zwrócić nam zużyte materiały eksploatacyjne. Firma Brother prześle opakowanie zbiorcze, które ma miejsce na 12 zużytych tonerów lub bębnów. Jeśli opakowanie się zapełni, to odbierzemy je od Ciebie bezpłatnie i dostarczymy nowe opakowanie na twój adres.

Stosując recykling, dbamy o środowisko, zmniejszając w ten sposób zużycie CO2. Brother wspiera organizację charytatywną Cool Earth, chroniącą planetę. Dzięki ponownemu użyciu lub recyklingowi zwracanych do nas kaset z tonerem, oszczędzamy ponad 5300 ton CO2 rocznie. To tyle samo, co usunięcie z dróg 1150 samochodów.

Co roku przekazujemy także pieniądze, na rzecz organizacji charytatywnej Cool Earth, która ratuje Ziemię. Pieniądze te wspierają społeczności lasów deszczowych, w niektórych z najbardziej zagrożonych ekosystemów na świecie.

 

Dowiedz się więcej o naszym programie recyklingu tonerów

Usługi Zarządzania Drukiem (MPS) FAQs

Przedsiębiorstwa odchodzą od posiadania na własność drogiego i szybko tracącego na wartości sprzętu IT, a rozwiązania oparte na usługach, stają się preferowaną metodą dostępu do najnowszych technologii biznesowych.

Usługa Zarządzania Drukiem (MPS), to umowa na dostarczanie materiałów eksploatacyjnych wraz z opieką serwisową. W ramach umowy, klient rozlicza się za wydrukowane strony, zarówno monochromatyczne jak i kolorowe. Drukarki klienta są podłączone poprzez Internet do systemu Brother Cloud MPS, który stale monitoruje ich pracę. Dzięki temu, system automatycznie zamawia potrzebne materiały eksploatacyjne oraz generuje rozliczenia za wydrukowane strony.

W firmie Brother świadczymy usługi MPS oparte na kompleksowej obsłudze, co oznacza, że Twoja firma zostanie obciążona opłatą, tylko za wydrukowane strony w danym okresie rozliczeniowym, a nie za materiały eksploatacyjne, serwis czy inne usługi, z których możesz nie skorzystać.


W ramach umowy, otrzymujesz kompleksową usługę dotyczącą obsługi urządzeń drukujących. Płacisz tylko za to, co wydrukujesz i nie ma żadnych minimalnych limitów drukowania. Największym plusem Usługi MPS są tańsze wydruki, w stosunku do zakupu materiałów eksploatacyjnych na własną rękę. Dzięki tej usłudze zredukujesz koszty, polepszysz produktywność, zapewnisz większą kontrolę wydatków oraz zyskasz całkowity spokój ducha, przez cały okres trwania umowy. W cenie usługi jest też infolinia, pomoc techniczna oraz serwis na miejscu u Klienta, na terenie całej Polski.

7 zalet Usługi Zarządzania Drukiem (MPS).

Jedną z kluczowych zalet korzystania z Usługi Zarządzania Drukiem firmy Brother, jest możliwość wyboru rodzaju płatności. Możesz skorzystać z umowy „Bez pakietu wydruków”, w którym płacisz tylko za wydrukowane strony, z których korzysta Twoja firma.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej zaoszczędzić, to możesz wybrać umowę z „Pakietem wydruków”, który daje firmom możliwość wyboru określonej liczby stron, na miesiąc lub na kwartał, zapewniając im przewidywalne koszty drukowania.

Nie ważne z jakiego rodzaju umowy skorzystasz! Umowa MPS jest zawsze tańsza, od transakcyjnego zakupu materiałów eksploatacyjnych.

W usłudze MPS są dostępne drukarki i urządzenia wielofunkcyjne laserowe oraz LED, zarówno monochromatyczne jak i kolorowe.

Zobacz naszą ofertę drukarek biznesowych.

Zasadniczo, usługa MPS nie wymaga od użytkownika instalacji dodatkowego oprogramowania. Jedynym wymaganiem jest stałe podłączenie drukarki do Internetu, w celu komunikacji urządzenia serwerem MPS.

Wyjątek stanowią drukarki, podłączone do komputera poprzez USB. W tym przypadku, Brother poprosi o instalację dodatkowego oprogramowania na komputerze, które pozwoli na obsługę urządzenia w naszym systemie.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej, wejdź na naszego Bloga.

Mężczyzna siedzi przy biurku i pracuje na laptopie

4 powody, dla których Usługa MPS sprawdzi się w pracy zdalnej lub hybrydowej

Praca zdalna lub hybrydowa, staje się obecnie powszechna dla wielu firm. Przyglądamy się wyzwaniom związanym z obsługą drukarek, w wielu różnych lokalizacjach.

Praca zdalna w MPS
Grupa mężczyzn i kobiet siedzi przy stole i rozmawia

Dołącz do rewolucji — 12 korzyści biznesowych, wynikających z Usługi Zarządzania Drukiem (MPS)

W obliczu rosnącej presji firm, by te oszczędzały i zwiększały wydajność, rozwiązaniem może być wdrożenie programu Usługi Zarządzania Drukiem.

12 korzyści z MPS
Mężczyzna i kobieta rozmawiają podczas korzystania z drukarki Brother

Pięć rzeczy, o których nie wiedziałeś, że otrzymujesz dzięki Usłudze Zarządzania Drukiem (MPS)

Dla wielu firm instalacja, konserwacja i aktualizacja drukarek, mogą być złożonym zadaniem, któremu może sprostać niewiele osób, posiadających specjalistyczną wiedzę.

Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu MPS
Mężczyzna pokazuje kobiecie coś na swoim laptopie, środowisko biurowe

Czy jesteś sprzedawcą?

Jeśli jesteś sprzedawcą i jesteś zainteresowany sprzedażą naszych Usług Zarządzania Drukiem lub któregokolwiek z naszych produktów, skontaktuj się z nami, aby odkryć świat nowych możliwości handlowych.

Dołącz do rodzinnej sieci Partnerów Brother MPS.

Zostań Partnerem Usług Zarządzania Drukiem (MPS)