1. Home Brother
  2. Rozwiązania biznesowe
  3. Rozwiązania niestandardowe
  4. Panel zdalny
Kobieta siedzi na sofie i korzysta z laptopa, w tle znajdują się ludzie

Zdalne zarządzanie w czasie rzeczywistym

Urządzenia biznesowe firmy Brother posiadają rozwiązanie o nazwie Panel zdalny. Umożliwia on działowi IT lub dostawcy takich usług, rozwiązywanie problemów z modelami drukującymi na odległość. Panel sterowania drukarki może być obsługiwany zdalnie z komputera stacjonarnego firmy zewnętrznej świadczącej usługi IT.

Panel zdalny działa w czasie rzeczywistym i oferuje w pełni interaktywny interfejs urządzenia. Twój dostawca IT dzięki Panelowi zdalnemu ma dostęp do pełnej funkcjonalności drukarki, do trybu konserwacji również. Może szybko zdiagnozować i rozwiązać wszelkie problemy oraz zmienić ustawienia urządzenia. Masz wrażenie jakby dostawca IT fizycznie stał obok sprzętu.  

W jaki sposób rozwiązanie Panel zdalny pomaga Twojej firmie?

Ikonka zegara

Oszczędność czasu

Szybko i łatwo rozwiązuj wszelkie problemy z drukarką bez konieczności czekania na przyjazd inżyniera do biura.

Ikona uścisku dłoni

Scentralizowane wsparcie

Mając wszystko w jednym miejscu, usprawniasz pracę działu IT.

Ikona bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo

Dane przesyłane do drukarki są szyfrowane i udostępniane za pośrednictwem bezpiecznego kanału komunikacyjnego.

Najczęściej zadawane pytania


Zdalny panel (Remote panel) umożliwia prosty i efektywny sposób na zarządzanie przez stronę internetową.

Jeśli nie masz pewności czy możesz używać Zdalnego panelu prosimy o kontakt z partnerem handlowym lub biurem Brother.

Funkcją "Panel zdalny" powinny być zainteresowane firmy, które chcą mieć możliwość usprawnienia diagnostyki w celu ograniczenia przestojów urządzenia. To rozwiązanie można również wykorzystać do celów szkoleniowych i demonstracyjnych.

Panel zdalny będzie działał tylko z kompatybilnymi urządzeniami na których wykonano aktywację tej funkcji za pomocą klucza aktywacyjnego. Taką czynność można wykonać na: DCP-L5500DN, MFC-L5700DN, MFC-L5750DW, DCP-L6600DW, MFC-L6800DW, MFC-L6900DW, DCP-L8410CDW, MFC-L8690CDW, MFC-L8900CDW, MFC-L9570CDW.

Aby uprościć korzystanie z Panelu zdalnego, wymagany jest tylko dostęp do Pulpitu zdalnego.

Tak. Wirtualna reprezentacja ekranu dotykowego LCD maszyny jest dostępna w przeglądarce internetowej która nawiązuje szyfrowane połączenie SSL bezpośrednio z docelowym urządzaniem.

Po zaakceptowaniu połączenia przez użytkownika, technik IT może uzyskać dostęp do wszystkich funkcji ekranu dotykowego LCD i przycisków panelu oraz trybów konserwacji

Aby aktywować to  rozwiązanie, wyślij prawidłowy plik licencji do urządzenia. Nasze bezpłatne narzędzie do zarządzania licencjami oprogramowania Brother jest najlepszym sposobem na aktywację funkcji wszelkich zakupionych usług lub rozwiązań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz, a jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą i udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania.

Sprawdź nasze Warunki użytkowania.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą Polityką prywatności.