Co to są podrobione materiały eksploatacyjne?

Tak jak w każdej branży, w której jakość odgrywa kluczową rolę, wkłady atramentowe i tonery znalazły się w obszarze zainteresowań oszustów. Takie materiały eksploatacyjne wyglądem przypominają produkty oryginalne, lecz ich jakość jest niska.  

Kupowanie oryginalnych wkładów

Aby mieć pewność, że nabywany produkt jest oryginalnym produktem wysokiej jakości firmy Brother, najlepiej jest dokonać zakupu w jednym z naszych autoryzowanych sklepów Brother lub bezpośrednio od nas. W przypadku podejrzeń, że posiadany wkład może być podrobiony, należy najpierw sprawdzić, czy na wkładzie i opakowaniu znajduje się hologramowa naklejka zabezpieczająca lub skontaktować się z nami. Z przyjemnością pomożemy.


Gdzie sprzedawane są podrobione wkłady?

Podrobione wkłady są najczęściej sprzedawane w internecie. Strony takie pojawiają się często w wynikach wyszukiwania atramentu i toneru do drukarek, zachęcając do zakupu tanich lub przecenionych produktów firmy Brother. Nazwa Brother może się nawet znajdować w adresie strony. Oferty podrobionych produktów można również znaleźć na popularnych portalach aukcyjnych i stronach z ogłoszeniami.


Jakie problemy mogą spowodować podrobione produkty?

Łatwo się domyślić, że jakość podrobionego atramentu jest bardzo słaba. Takie wkłady często przeciekają oraz mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenie urządzenia.

Podrobione wkłady mogą być również szkodliwe dla środowiska. Produkcja wkładów jest złożonym procesem przy użyciu substancji, które w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z nimi, mogą być szkodliwe. Firma Brother dba o ochronę planety, przestrzegając zasad ochrony środowiska, recyklingu i branżowych standardów, takich jak Blue Angel, ale producenci podróbek nie mają skrupułów i lekceważą przepisy.

Aby sprawdzić, czy Twoje materiały eksploatacyjne są oryginalne, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Sprawdź naklejkę zabezpieczającą na tonerze, wkładzie atramentowym lub zespole bębna.

Wejdź na stronę internetową www.brother.com/id i sprawdź, czy hologramy są zgodne i wpisz numer ID widoczny na kartonie.

 

Możesz także skorzystać z telefonu komórkowego:

  1. Pobierz aplikację do odczytywania matrycowych kodów kreskowych (czytnik kodów QR może nie obsługiwać wszystkich typów kodów).

  2. Otwórz aplikację, zeskanuj kod bezpieczeństwa i wprowadź kod weryfikacyjny.

  3. Kod ID zostanie sprawdzony automatycznie. Jeżeli produkt jest oryginalny, wyświetli się zielony ptaszek.

  4. Możesz także sprawdzić, czy hologram na pudełku materiału eksploatacyjnego zgadza się z kodem wyświetlonym na ekranie.

  5. Jeżeli sprawdzenie oryginalności materiału eksploatacyjnego nie jest możliwe przy wykorzystaniu aplikacji telefonicznej, skorzystaj z narzędzia dostępnego na stronie www.brother.com/id