1. Home Brother
  2. Drukarki

Znajdź odpowiednią drukarkę w naszej ofercie

A man in the kitchen with Brother printer in the background

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drukarki?

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, do czego będziesz używać drukarki. W zależności od tego, istnieje wiele funkcji, na które należy zwrócić uwagę, aby upewnić się, że to odpowiedni wybór.

Ważne funkcje, o których należy pamiętać przy zakupie drukarki:

  • Technologia druku – potrzebujesz lasera czy druku atramentowego?
  • Rozdzielczość druku – czy potrzebujesz wysokiej jakości wydruków?
  • Prędkość drukowania – jak szybko trzeba drukować?
  • Opcje sieci i połączeń – czy potrzebujesz połączenia przewodowego lub bezprzewodowego?
  • Liczba podajników na papier – czy trzeba drukować duże ilości?
  • Dodatkowe funkcje, które oferuje drukarka – czy potrzebujesz kopiować lub skanować dokumenty? 

A three people in the office with Brother printer in the background

Która drukarka jest dla mnie odpowiednia?

Chcesz kupić drukarkę, ale nie wiesz, czy potrzebujesz urządzenia laserowego czy atramentowego? Wyjaśnijmy kluczowe różnice między tymi produktami:

Drukarki laserowe są zaprojektowane do drukowania wysokiej jakości dokumentów tekstowych. Technologia druku laserowego charakteryzuje się wysoką prędkością drukowania oraz dużą ilość wydruków. Jest to idealne urządzenie, jeśli chcesz drukować w dużych ilościach.

Drukarki laserowe wykorzystują kasety z tonerem, które starczają na dłużej niż tusze, co czyni je popularnym wyborem ze względu na niskie koszty drukowania strony i długotrwałą możliwość druku.

Drukarki atramentowe są bardziej odpowiednie do drukowania wysokiej jakości kolorowych obrazów. Urządzenia te zapewniają doskonałą jakość druku zdjęć, a także umożliwiają drukowanie bez obramowania, dzięki czemu idealnie nadają się do wydruku dużych grafik. Drukarki atramentowe mają niższe zużycie energii niż drukarki laserowe i są również ich tańszą alternatywą.

Wszystkie drukarki w skrócie

A woman stood at a Brother multifunction printer holding a document

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

Istnieje również możliwość wyboru między drukarką a urządzeniem wielofunkcyjnym, które oferuje dodatkowe funkcje.

Drukarki wolnostojące są mniejsze, więc można je skonfigurować tak, aby oszczędzić miejsce. Stanowią idealne narzędzie do drukowania dokumentów.

Z drugiej strony, urządzenia wielofunkcyjne zapewniają wygodę posiadania kilku funkcji. Modele te łączą w sobie drukowanie, skanowanie i kopiowanie. Posiadamy również urządzenia wielofunkcyjne z funkcję faksowania dokumentów.

Oprócz dodatkowej wygody, połączenie funkcji kilku urządzeń w jednym, może zwolnić cenną przestrzeń w biurze lub domu.

Firma Brother oferuje drukarki i urządzenia wielofunkcyjne z technologią laserową oraz atramentową. Modele posiadają szereg opcji łączności, dzięki czemu można drukować w określonej lokalizacji lub bezprzewodowo z dowolnego miejsca.

Szukasz odpowiednich materiałów eksploatacyjnych do swojej drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego?

Często zadawane pytania dotyczące drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób będzie użytkowane. W przypadku prostych zadań, takich jak drukowanie dziecięcych prac domowych lub kart pokładowych, idealnym wyborem będzie urządzenie atramentowe. Zalecamy również korzystanie z technologii atramentowej, jeśli planujesz drukować wysokiej jakości obrazy lub zdjęcia.

W przypadku skanowania lub kopiowania dokumentów, warto rozważyć wielofunkcyjne urządzenie atramentowe z funkcjami skanera i kopiarki.

Przy drukowaniu znacznie większych ilości dokumentów lub jeśli chcesz drukować z dużą prędkością, warto rozważyć drukarkę laserową.

W firmie Brother znajdziesz szeroką gamę urządzeń do użytku w domu.

Do domu

W biurze ilość wydruków może być znacznie większa, ze względu na wielu użytkowników. Laserowe urządzenia wielofunkcyjne ze skanerami, kopiarkami i opcją druku dwustronnego, mogą być szczególnie istotne w miejscach pracy, w których drukuje się więcej i wymagają dodatkowych funkcjonalności.

Urządzenia atramentowe są idealnym rozwiązaniem dla mniejszych biur lub gdy drukuje się mniej dokumentów.

W firmie Brother znajdziesz szeroką gamę urządzeń do użytku biurowego.

Dla biznesu

Z dnia na dzień może być konieczne wydrukowanie tylko kilku stron. W tym celu zalecamy urządzenie, ponieważ idealnie nadaje się do drukowania małych nakładów dokumentów w czerni i bieli.

Zobacz nasze urządzenia atramentowe

W biurze, a w niektórych przypadkach również w domu, są dni, kiedy drukujesz duże ilości dokumentów.

W przypadku wysokich wolumenów wydruków zalecamy urządzenie laserowe. W firmie Brother znajdziesz model na każdy budżet.

Zobacz nasze urządzenia laserowe

Drukarka lub urządzenie bezprzewodowe umożliwiają podłączenie do nich urządzeń, takich jak laptopy, smartfony czy tablety, bez potrzeby połączenia przewodowego. Dzięki temu można wysyłać dokumenty do druku z dowolnego urządzenia podłączonego do danego modelu, gdziekolwiek jesteś.

Poznaj urządzenia bezprzewodowe