1. Home Brother
  2. Rozwiązania biznesowe
  3. Rozwiązania niestandardowe
  4. Skanowanie kodów kreskowych
Barcode-utility-scanning-document

Łatwe korzystanie z kodów kreskowych

Skanowanie dokumentów, zapisywanie, a następnie zmienianie nazw plików to zajęcie bardzo czasochłonne i pracochłonne.

Oprogramowanie Brother Barcode Utility umożliwia szybkie skanowanie i przetwarzanie dokumentów zawierających kod kreskowy. Ogranicza również możliwość wystąpienia błędów.

Narzędzie do rozpoznawania kodów kreskowych analizuje kod paskowy i automatycznie przetwarza dokument na serwerze. Dzięki zaawansowanej technologii przekierowywania dokumentów, pliki są zapisywane w wyznaczonym miejscu poprzez automatyzację rozdzielania partii dokumentów i zapisywania każdego pojedynczego plik w odpowiednim folderze sieciowym.

Wszystko to można zrobić bezpośrednio ze skanera, bez konieczności korzystania z komputera.  

Usprawnij udostępnianie dokumentów i ich archiwizację

Barcode-utility-save-time

Oszczędzaj czas

Używając zeskanowanych dokumentów z kodami kreskowymi możesz znacząco usprawnić proces przepływu pracy. Barcode Utility grupuje pojedyncze strony w dokumenty i zmienia ich nazwy na podstawie informacji zawartych w kodzie kreskowym. Następnie zapisuje je automatycznie w odpowiednim folderze.

Barcode-utility-secure

Uporządkuj dokumenty

Skanowanie dokumentów w środowisku współużytkowanym i ręczne przenoszenie plików może prowadzić do utraty lub zagubienia krytycznych plików. Brother Barcode Utility zapewnia przejrzystą strukturę pobierając informacje z kodu kreskowego i zapisując pliki w dokładnej docelowej lokalizacji.

Barcode-reduce-error

Redukcja błędów

Wprowadzając dane, łatwo można popełnić błąd. Automatyzując proces i wykorzystując kody kreskowe na dokumentach, ich cyfrowe kopie będą zapisywane z konsekwentnym i prawidłowym nazewnictwem, a także w poprawnej lokalizacji, za każdym razem.


Najczęściej zadawane pytania.

Po skonfigurowaniu, program Barcode Utility działa jako usługa w tle, co pozwala usprawnić proces pracy za pomocą zeskanowanych dokumentów zawierających kody kreskowe. Pozwala to na automatyczne:
1. Grupowanie poszczególnych stron w pliki dokumentów na podstawie kodu kreskowego lub liczby stron.
2. Zmiany nazwy plików dokumentów na podstawie kodu kreskowego umieszczonych na stronach.
3. Przekierowanie plików do odpowiedniego miejsca docelowego na podstawie kodu kreskowego umieszczonego na stronach.

Barcode Utility może rozpoznać do 13 najczęściej używanych kodów kreskowych 1D i 2D (CODE 39, ITF, CODABAR, CODE 93, CODE 128, UPC-A, UPC-E, EAN-8, EAN-13, GS1 DATABAR, QR CODE, DATAMATRIX, PDF417)
Dokumenty można zeskanować w formacie PDF i zapisać jako PDF, PDF / A-1b lub TIFF.

Barcode Utility wymaga specjalnej wersji oprogramowania dla skanerów ADS-2400N, ADS-2800W, ADS-3000N lub ADS-3600W. Standardowa wersja oprogramowania skanera nie obsługuje tej funkcji.

 

Pozostałe modele obsługujące Barcode Utility:

- DCP-L8410CDW

- MFC-L8690CDW

- MFC-L8900CDW

- MFC-L9570CDW

 

- DCP-L5500DN

- MFC-L5700DN

- MFC-L5750DW

 

- DCP-L6600DW

- MFC-L6800DW

- MFC-L6900DW

Folderami roboczymi nazywane są foldery będące powiązane z określonymi trybami przetwarzania zadań, które definiują zestaw funkcji routingu i ustawienia plików zarejestrowane jako profil pracy. Po prostu, zeskanowanie lub umieszczenie pliku dokumentu w folderze roboczym umożliwi uruchomienie powiązanych profili zadań, a dokumenty zostaną automatycznie zapisane we właściwej lokalizacji.
Po skonfigurowaniu gorącego folderu (folderu docelowego) należy wybrać jeden z trzech trybów przetwarzania zadań.
1. Użyj wszystkich włączonych profili zadań - Wszystkie zarejestrowane profile zadań powiązane z gorącym folderem zostaną przygotowane dla wszystkich plików w gorącym folderze.
2. Użyj włączonych profili zadań, które filtrują według nazwy pliku - Profile robocze powiązane z nazwą pliku wejściowego w folderze na gorąco zostaną zastosowane do pliku wejściowego.
3. Użyj włączonych profili zadań, które filtrują według metadanych. Profile zastosowane do pliku wejściowego będą filtrowane według metadanych opisanych w pliku XML.
Profile zadań zawierają informacje dotyczące separacji dokumentów, właściwości pliku wyjściowego i miejsca docelowego wydruku. Skuteczna interakcja między tymi funkcjami jest konieczna do skonfigurowania zadań związanych z przepływem zadań.
Plikowi wyjściowemu lub docelowemu można nadać nazwę zdefiniowaną przez użytkownika i można również zastosować reguły nazw makr. Łącząc ścieżkę statyczną z różnymi regułami nazywania makr, podfoldery mogą być tworzone jako statyczna ścieżka dla miejsca docelowego pliku.
Klient OS - Windows 7®, Windows 8.1®, Windows® 10
Serwer OS - Windows Server® 2008 R2, Windows Server® 2012, Windows Server® 2012 R2, Windows Server® 2016

Do aktywacji rozwiązania konieczne jest użycie narzędzia do zarządzania licencjami. W celu zakupu licencji skontaktuj się bezpośrednio z partnerem handlowym lub biurem Brother. Narzędzie do aktywacji (Brother Software License Management Tool) można pobrać ze strony.

Jesteś zainteresowany naszym oprogramowaniem Barcode Utility i chciałbyś dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz, a jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą i udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania.

Sprawdź nasze Warunki użytkowania. Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą Polityką prywatności.