1. Home Brother
  2. Blog
  3. Biznes
  4. 2023
  5. Pięć rzeczy, które zyskasz korzystając z Usług Zarządzania Drukiem (MPS)
B11 - MPS managed print services features blog header_2340x1000

Pięć rzeczy, które zyskasz korzystając z Usług Zarządzania Drukiem (MPS)

Jeśli uważasz, że MPS jest rozwiązaniem tylko dla dużych firm, jesteś w błędzie, ponieważ mniejsze organizacje również mogą czerpać korzyści z tej usługi.

Czym jest MPS?

Usługi Zarządzania Drukiem (MPS) są to wszelkiego rodzaju świadczenia związane z drukiem, które pomagają w optymalizacji tego procesu i zarządzaniu urządzeniami drukującymi – w tym skanerami, faksami oraz kopiarkami.
Powszechnie wiadomo, że dzięki zastosowaniu kompleksowych rozwiązań w zarządzaniu drukiem, usługi MPS znacząco poprawiają wydajność, produktywność i bezpieczeństwo informacji w Twojej firmie.

Mając to na uwadze, poznaj pięć korzyści, które zapewnia MPS, a o których mogłeś nie wiedzieć

1. Redukcja problemów


Niewiele firm zatrudnia dedykowanego eksperta ds. druku, co oznacza, że każda minuta poświęcona na te kwestie przez innego pracownika to czas, który można by wykorzystać na sprawy biznesowe. Na szczęście MPS eliminuje problemy związane z zarządzaniem flotą drukarek.

Zdalny monitoring połączony z automatyczną informacją o stanie tonerów, zapewnia możliwość skoncentrowania się na codziennej pracy – materiały eksploatacyjne i części zamienne są zamawiane i dostarczane bez Twojej interwencji. Kompletne zarządzanie drukarkami – w tym dedykowany serwis MPS, działający na terenie całej Polski, odpowiadający na pytania i rozwiązujący problemy związane z drukiem – skraca czas pracy administratorów i pracowników IT.
A jeśli coś się wydarzy, to telefoniczne wsparcie, zapewnią szybką naprawę lub wymianę urządzenia.

2. Żegnaj CapEx, witaj OpEx


Technologia rozwija się szybciej niż kiedykolwiek i wystarczy niewiele, aby pozostać w tyle za konkurencją. Warto swoją energię skupić na działaniach mających na celu utrzymanie przewagi na rynku czy rozwijanie biznesu, a nie na codziennej działalności operacyjnej. Tutaj z pomocą przychodzi Usługa Zarządzania Drukiem, która nie dość, że oszczędza czas, to po prostu jest tańsza.

MPS to świetny sposób na przekształcenie procesów druku z wydatków inwestycyjnych (CapEx) na wydatki operacyjne (OpEx), zastępując znaczne inwestycje kapitałowe i zmienne bieżące koszty przewidywalnymi opłatami miesięcznymi.

Dodatkowo w pakiecie zyskujesz pewność, że dostawca MPS nie tylko dostarczy najlepszy sprzęt dla Twojej firmy, ale także przypomni, kiedy nadejdzie czas na modernizację – dzięki temu zawsze będziesz mógł korzystać z najnowszej technologii.

3. Większe bezpieczeństwo


Ważną częścią MPS jest identyfikacja potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa druku i protokołu internetowego (IP) oraz opracowanie dostosowanego planu bezpieczeństwa, który pomoże chronić Twoją firmę przed cyberatakami i naruszeniem prywatności danych.

Od ograniczenia funkcjonalności do wdrożenia nowych protokołów drukowania – w urządzeniach można zlikwidować wszelkie luki w zabezpieczeniach. Ponadto powinieneś być pewien, że modele będące w sieci posiadają zintegrowane funkcje zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa, takie jak wykorzystanie kart NFC, drukowanie chronione kodem PIN oraz szyfrowanie danych w celu ochrony poufnych informacji podczas ich przesyłania.

4. Mniejszy wpływ na środowisko


Jeśli szukasz rozwiązania, które zmniejszy negatywny wpływ Twojej firmy na środowisko, MPS pomoże monitorować i zarządzać ilością zużywanego papieru, energii i materiałów eksploatacyjnych – zbiórka i recykling zużytych części jest zawarta w ramach tej usługi.

Poza redukcją ilości odpadów, platformy online MPS ułatwiają śledzenie i kontrolę zużycia toneru oraz pomagają zidentyfikować obszary, w których można zoptymalizować procesy drukowania oraz wdrożyć lepsze praktyki użytkowników.

5. Przejrzystość i kontrola

Guru zarządzania, Peter Drucker, powiedział kiedyś: „Nie możesz zarządzać tym, czego nie możesz zmierzyć”. Dotyczy to również drukarek. MPS nie tylko zapewnia infrastrukturę, dostępność urządzeń i wydajność druku, których Twoja firma potrzebuje, ale także umożliwia monitorowanie wykorzystania drukarek.

Zalecane jest, aby dostawca oferujący platformę w chmurze, pozwalał na stały monitoring floty urządzeń: począwszy od gromadzenia danych o procesach w firmie, przez sposoby użytkowania przez poszczególnych pracowników i działy, aż po automatyczne powiadomienia o zużyciu tonera i materiałów eksploatacyjnych. Zapewnia to niespotykaną dotąd przejrzystość działania. Natomiast regularne raporty od dostawcy pozwolą Ci zidentyfikować możliwości zarządzania infrastrukturą i zoptymalizować wydatki związane z drukowaniem.

Ten artykuł jest jedynie krótkim przewodnikiem po korzyściach płynących z usług zarządzania drukiem (MPS). Aby dowiedzieć się, jak Brother może usprawnić Twoje procesy druku, sprawdź Usługi Zarządzania Drukiem firmy Brother i zobacz, jak możemy przejąć odpowiedzialność za druk w Twojej firmie.

Więcej w Biznes

Może zainteresuje cię również

do góry