1. Home Brother
  2. Informacje o firmie Brother
  3. Ochrona środowiska i zwiększenie bioróżnorodności
  4. Wiodący na rynku program recyklingu tonera

Zrównoważony rozwój ma dla nas znaczenie

Zrównoważony rozwój jest ważny, a minimalizowanie naszego wpływu na planetę zawsze było fundamentalną częścią tego, co robimy. Dlatego mamy dedykowany zespół, który z Twoją pomocą to umożliwia. Od opracowywania wytrzymałych i trwałych produktów, po regenerację lub recykling 100% wkładów Brother, które do nas odsyłasz, nasz „zielony zespół” pomaga nam działać w sposób bardziej zrównoważonym od prawie dwóch dekad. 

Ale my chcemy wywrzeć jeszcze większy wpływ, a z Tobą u naszego boku jest to możliwe. Obietnica Brother jest prosta. Odeślij nam swoje zużyte wkłady, a my zadbamy o to, aby 100% z nich zostało poddanych regeneracji lub recyklingowi w jak najwyższej jakości. W ten sposób wspólnie możemy dążyć do bardziej zrównoważonej, neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, przyszłości. 

Dziękujemy, że jesteście z nami! 

Historia recyklingu w Brother:

Recykling zdjęcie z trzecha strzałkami i 40 000 000 milionami napisanymi w kolorze purpurowym

Recykling kub regeneracja kaset

Regenerujemy lub poddajemy recyklingowi średnio 3 miliony tonerów rocznie. Ilość ta wystarczy do wypełnienia aż 4 basenów olimpijskich.

Fioletowy obraz z napisem CO2 w okręgu ze strzałkami wskazującymi na drzewo

Procesy neutralne pod względem emisji CO2

Regenerując 86% naszych wkładów, oszczędzamy około 5300 ton dwutlenku węgla rocznie - jest to równowartość 1150 samochodów usuniętych z dróg. 

0% napisane na biało na fioletowym koszu na śmieci

Zero odpadów na wysypiskach

Nasze europejskie zakłady regeneracji posiadają akredytację zerowych odpadów na wysypiskach od 2013 roku. Oznacza to, że co roku zapobiegamy wyrzucaniu 1500 ton materiałów.

Oddaj tonery do recyklingu za darmo

Nasza historia regeneracji:

Lata regeneracji i liczenia

Zbieramy zużyte kasety z tonerem od prawie 20 lat, co sprawia, że mamy jeden z najstarszych programów regeneracji w Europie, i liczba ta systematycznie rośnie z roku na rok, odkąd zaczęliśmy.

Od otwarcia pierwszego zakładu regeneracji w 2008 roku, po uzyskanie przez nasze europejskie placówki akredytacji neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w 2021 roku - jest to podróż, z której jesteśmy niesamowicie dumni.

Oto nasza dotychczasowa historia regeneracji!

Nasz proces regeneracji:

Pętla na fioletowym tle z napisem 14% recyklingu, zero odpadów, 86% ponownego wykorzystania i 100% wydajność dzięki kasety z tonerem Brother

Obieg zamknięty

Firma Brother od kilku lat stosuje gospodarkę cyrkularną w zakresie zbiórki tonerów. Nasz proces obiegu zamkniętego oznacza, że zbieramy wszystkie zużyte kasety z tonerem i przetwarzamy je lub poddajemy recyklingowi w celu wytworzenia nowych, dzięki czemu nic nie ląduje na wysypisku.

Nasze wkłady przechodzą wszystkie etapy gospodarki cyrkularnej, a nasze tworzywa nie zawierają żadnych niebezpiecznych dodatków, co sprawia, że możemy je wielokrotnie regenerować.

Takie podejście umożliwia nam regenerację lub recykling wszystkich zwróconych do nas kaset z tonerem.

Wiodący na rynku proces regeneracji

Po zwróceniu kasety z tonerem do nas, przechodzi ona 150-etapowy proces regeneracji, dzięki czemu każdy wkład będzie takiej samej jakości, jak nowy produkt. Wszystko, czego nie możemy zregenerować – z powodu uszkodzenia lub zużycia – jest w 100% poddawane recyklingowi.

To właśnie ten wysoce innowacyjny proces sprawia, że możemy ponownie wyprodukować 86% kaset z tonerem zwracanych do nas. Oznacza to, że możemy wziąć zużyty wkład, rozmontować go, wymienić wszystkie zużyte części, wyczyścić, zmontować ponownie i odesłać do naszych klientów toner tak dobry, jak nowy.

Proces ten można powtarzać w kółko, oferując produkty najwyższej jakości, przy jak najmniejszym wpływie na naszą planetę.

Zdjęcie lotnicze budynków fabryki recyklingu

Dbanie o zdrowie planety

Posiadamy własne, dedykowane fabryki w Wielkiej Brytanii i na Słowacji, dzięki czemu możemy przejąć pełną kontrolę nad regeneracją i recyklingiem kaset wysyłanych do nas przez klientów z całej Europy.

Oba zakłady posiadają neutralną akredytację pod względem emisji dwutlenku węgla i wykorzystują zieloną energię wytwarzaną przez panele słoneczne i gruntowe systemy grzewcze – to duże osiągnięcie, na które nasz zespół bardzo ciężko pracował. Ale my chcemy iść jeszcze dalej.

Dlatego „zielony zespół Brother” w całej Europie niestrudzenie pracuje nad ciągłym doskonaleniem naszego podejścia do regeneracji, dbając, aby było ono energooszczędne i przyjazne dla środowiska najbardziej jak to tylko możliwe.

Dwie osoby trzymające pudełka i kasetę z tonerem w środku

Zróbmy to razem!

 

Recykling z firmą Brother jest bardzo prosty i całkowicie bezpłatny. Wszystko co musisz zrobić, to odesłać do nas puste pojemniki jedną z naszych metod zwrotu, a my zajmiemy się już resztą. Obecnie regenerujemy około 3 milionów kartridży rocznie, ale chcemy tą ilość zwiększać.

Razem, przy Twoim nieustannym wsparciu, możemy nadal wytwarzać zrównoważone produkty, jednocześnie chroniąc i minimalizując wpływ na nasza planetę.

Utylizuj materiały Brother

Seria turbin wiatrowych na zielonym wzgórzu z błękitnym niebem i chmurami

65% mniej emisji do 2030 r.

Uważamy, że zrównoważony rozwój to coś więcej niż recykling i odpowiedzialne działanie - to okazja do wspierania społeczności, których jesteśmy częścią, i do wywierania pozytywnego wpływu na świat.

 

Środowisko i zrównoważony rozwój

Słowa Cool Earth napisane na biało z dwiema czerwonymi papugami i lasem deszczowym w tle

Jak pomogli klienci firmy Brother?

Od 2009 roku przekazujemy darowizny na rzecz Cool Earth w ramach naszego programu recyklingu, wspierając niektóre z najbardziej zagrożonych siedlisk na całym świecie. Poznaj wybrane projekty, które wspólnie wsparliśmy.

Odkryj nasze inicjatywy z Cool Earth