1. Home Brother
  2. Informacje o firmie Brother
  3. Środowisko i Zrównoważony rozwój
  4. Wiodący na rynku program recyklingu tonera

Nasza historia w zakresie recyklingu:

Oddaj tonery do recyklingu za darmo

Żółw pływający w błękitnym morzu otoczony rybami i koralowcami

Zrównoważony rozwój ma znaczenie

Rozumiemy, że zrównoważony rozwój ma znaczenie. Dlatego też zminimalizowanie naszego wpływu na planetę zawsze było podstawowym elementem tego, co robimy. 

Od opracowywania trwałych i wydajnych produktów, po ponowne wykorzystanie lub 100% recykling naszych wkładów z tonerem – wszystko to zapewnia zero odpadów na wysypiskach. Wraz z naszymi partnerami, dostawcami i klientami nieustannie dążymy do bardziej zrównoważonej i neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, przyszłości.

Historia recyklingu w Brother:

Nasz proces recyklingu:

Pętla na fioletowym tle z napisem 20% recyklingu, zero odpadów, 80% ponownego wykorzystania i 100% wydajność dzięki kasety z tonerem Brother

Obieg zamknięty

Firma Brother od kilku lat prowadzi gospodarkę cyrkularną w zakresie zbierania tonerów. Nasz proces utylizacji w obiegu zamkniętym oznacza, że kolekcjonujemy wszelkie zużyte kasety z tonerem i ponownie wykorzystujemy je lub poddajemy recyklingowi w celu wytworzenia nowych części, nie wyrzucając przy tym niczego na wysypiska.

Wkłady Brother przechodzą przez cały ten proces. Używane przez nas tworzywo sztuczne nie zawiera trwałych zanieczyszczeń organicznych, dlatego też możemy go używać wielokrotnie. 

Takie podejście pozwala nam na regenerację lub recykling 100% wszystkich zwracanych do nas kaset z tonerem.

5 obrazów pudełka, ramienia mechanicznego, zębatki, schowka i pętli ponumerowanej od jednego do pięciu

Nasz proces regeneracji

Klienci zwracają do nas tonery całkowicie bezpłatnie. Po zwrocie zebrane wkłady są ponownie wykorzystywane lub poddawane recyklingowi zgodnie z następującą procedurą:

1. Kolekcjonujemy wkłady: Wszystkie zwracane do nas tonery zbieramy w jednym, wybranym, europejskim zakładzie recyklingu.

2. Regenerujemy lub poddajemy recyklingowi: Jeśli wkład może być ponownie użyty, wykonujemy kroki 3-5. Jeśli nie, poddajemy go recyklingowi w celu wytworzenia innych produktów.

3. Czyszczenie i wymiana: Wkład jest czyszczony, a zużyte części są wymieniane. Nowy toner zasila pulę produktów dostępnych do sprzedaży.

4. Kontrola jakości: Wkład jest badany pod kątem zgodności z naszym standardem „tak dobry jak nowy”.

5. Pakowanie i wysyłka: Tonery są przygotowywane do sprzedaży w całej Europie.

Panele słoneczne na dachach fabryk z dwiema turbinami wiatrowymi w tle i nasłonecznionym niebem

Zielona energia, zdrowsza planeta

Posiadamy własne, dedykowane fabryki recyklingu w Wielkiej Brytanii i na Słowacji, dzięki czemu możemy mieć pełną kontrolę nad procesem regeneracji i utylizacji kaset z tonerem. Za każdym razem, gdy ponownie używamy kartridż, oszczędzamy 36% emisji CO2 w porównaniu z produkcją nowego wkładu.

Obie fabryki uzyskały status neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i pracują w 100% na zielonej energii elektrycznej. W obu zakładach zatrudniamy około 300 pracowników, których głównym celem jest ciągłe doskonalenie naszego podejścia do recyklingu oraz uczynienie go możliwie najbardziej energooszczędnym i przyjaznym dla środowiska.

Dwie osoby trzymające pudełka i kasetę z tonerem w środku

Wspólne działanie

 

Recykling z Brother jest prosty i całkowicie bezpłatny. Każda zwracana do nas kaseta z tonerem jest ponownie używana lub przetwarzana na nowy produkt, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nic nie trafia na wysypiska śmieci. 

Wraz z Państwa stałym wsparciem, możemy nieprzerwanie wytwarzać zrównoważone produkty, jednocześnie chroniąc i minimalizując wpływ na naszą planetę.

 

Utylizuj materiały Brother

Seria turbin wiatrowych na zielonym wzgórzu z błękitnym niebem i chmurami

65% mniej emisji do 2030 r.

Uważamy, że zrównoważony rozwój to coś więcej niż recykling i odpowiedzialne działanie - to okazja do wspierania społeczności, których jesteśmy częścią, i do wywierania pozytywnego wpływu na świat.

 

Środowisko i zrównoważony rozwój

Słowa Cool Earth napisane na biało z dwiema czerwonymi papugami i lasem deszczowym w tle

Jak pomogli klienci firmy Brother?

Od 2009 roku przekazujemy darowizny na rzecz Cool Earth w ramach naszego programu recyklingu, wspierając niektóre z najbardziej zagrożonych siedlisk na całym świecie. Poznaj wybrane projekty, które wspólnie wsparliśmy.

Odkryj nasze inicjatywy z Cool Earth