1. Home Brother
  2. Serwis i wsparcie
  3. Drukowanie dokumentów formatu A3 na drukarce A4 | Brother
Ręka zabierająca jasny, zielony i biały wydruk z góry białej drukarki Brother

Drukowanie dokumentów formatu A3 na drukarce A4 | Brother

Skalowanie dokumentów na papier w różnych rozmiarach bywało trudne

Skalowanie dokumentów na papier w różnych rozmiarach bywało trudne. Co zrobić, jeśli masz dokument A3, który ma być wydrukowany w formacie A4? 

Skalowanie dokumentów do drukowania w odpowiednim rozmiarze było w przeszłości problematyczne, co skutkowało marnowaniem materiałów eksploatacyjnych. 

Ponieważ drukowanie dokumentu o innym rozmiarze było zmorą wielu użytkowników i spowalniało drukowanie, zastanawialiśmy się czy istnieje łatwy sposób skalowania dokumentów A3 do drukowania na papierze A4? 

Czy mogę wydrukować dokument A3 na papierze A4?

Dobrą wiadomością jest to, że obecnie istnieje łatwy sposób drukowania z A3 do A4. Wiele najnowszych profesjonalnych drukarek w większości przypadków automatycznie zmniejszy i zeskaluje dokumenty. Obecnie wystarczy skalowanie dokumentów w miejscu druku, wcześniej konieczna była ręczna zmiana rozmiaru dokumentu w programach Word, PowerPoint lub podobnych. 

W większości przypadków nowoczesne drukarki mogą automatycznie skalować wydrukowane dokumenty zgodnie z potrzebami. Tam, gdzie nie można tego zrobić automatycznie, nadal są możliwości łatwego drukowania dokumentów A3 na papierze A4. 

Jak wydrukować dokument w formacie A3 na urządzeniu formatu A4?

Przed wysłaniem dokumentów do drukowania wybierz z menu rozmiar papieru, na którym chcesz drukować. Jeśli skalujesz dokument z formatu A3 do A4, zaznacz pole wyboru „Zmniejsz nadwymiarowe strony” przed kliknięciem „Drukuj”. To nakazuje drukarce, aby zastosowała odpowiedni rozmiar papieru, niezależnie od wielkości oryginału. Wtedy wszystko jest gotowe. 

W równie prosty sposób działa skanowanie i drukowanie. W przypadku fizycznych dokumentów formatu A3, które muszą być drukowane na formacie A4, dostępne są możliwości redukcji w profesjonalnej drukarce Brother. Jeśli używasz drukarki ze skanerem A3 lub automatycznym podajnikiem dokumentów, możesz skalować dokumenty do formatu A4. 

Wystarczy załadować dokument A3 do drukarki i wybrać liczbę kopii, które mają zostać wydrukowane: 

  • Przed przystąpieniem do kopiowania i drukowania dokumentu użyj ekranu dotykowego urządzenia i wybierz „Opcje”, a następnie „Powiększ/zmniejsz”.  
  • Później wybierz opcję „Zmniejsz”, a będziesz mógł wybrać żądany współczynnik redukcji drukowania. Nastąpi skanowanie z A3 do drukowania na papierze A4. 
  • To jest proste. Jeśli masz dokument w formacie A3, który ma być skopiowany w mniejszym rozmiarze, wystarczy zeskanować go lub skopiować za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego Brother. 

Czy dokument A4 można wydrukować w formacie A3?

Istnieje wiele powodów, dla których konieczne może być skalowanie dokumentów A3 do drukowania w formacie A4. Podobnie może być konieczne odwrotne skalowanie. Na szczęście najnowsze oprogramowanie do drukowania pozwala skalować dokumenty zarówno w górę, jak i w dół, wykonując dokładnie te same kroki, które opisaliśmy powyżej, bez względu na zadanie. 

Automatyczne skalowanie dokumentów to tylko jeden ze sposobów, w jaki nasza najnowsza gama profesjonalnych drukarek ułatwia życie. 

Zawsze „po Twojej stronie”, skorzystaj z naszego narzędzia doradczego, aby znaleźć idealne dla Ciebie urządzenie. 

Więcej w Przewodniki - drukarki

Może zainteresuje cię również

do góry