1. Home Brother
 2. Serwis i wsparcie
 3. Jak drukować z telefonu lub tabletu | Brother
Mobilna aplikacja do drukowania Brother na telefonie widoczna na tle czarnej drukarki Brother na biurku.

Jak drukować z telefonu lub tabletu | Brother

Drukowanie z telefonu komórkowego może znacznie uprościć zadania drukowania. Możesz drukować z telefonu iPhone, iPada, smartfona z systemem Android lub tabletu przy użyciu certyfikowanej aplikacji firmy Brother. Dostępne są również inne opcje, takie jak wtyczki.

Czy istnieje aplikacja do drukowania z mojego telefonu komórkowego? 

Aplikacje mobilne na iOS i Androida są dostępne za darmo i można je pobrać ze sklepu App Store lub Google Play. Upewnij się, że pobierasz aplikację obsługującą określony model drukarki.  

Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie lub tablecie drukarki w tej samej sieci są natychmiast rozpoznawane. Następnie można wydrukować pliki z urządzeń mobilnych. 

Znajdź plik lub zdjęcie, które chcesz wydrukować ze smartfonu lub tabletu, a następnie udostępnij je w aplikacji do drukowania. Zwykle w aplikacji dostępne są opcje, takie jak: 

Liczba wydruków, którą chcesz wykonać. 

Druk w kolorze lub w wersji monochromatycznej. 

Druk jednostronny lub dwustronny. 

Opcje drukowania na papierze fotograficznym. 

Brother ma darmowe aplikacje mobilne do drukowania różnych plików, w tym plików PDF, zdjęć, plików Microsoft Word i Excel oraz wiadomości e-mail ze smartfonów lub tabletów. 

Co można wydrukować za pomocą aplikacji mobilnych?

 • Dokumenty PDF, Word, Excel, PowerPoint i pliki tekstowe - z listy dokumentów lub plików do pobrania albo z innych aplikacji, takich jak Google Drive lub iCloud.
 • Zdjęcia - bezpośrednio z aplikacji, z albumu ze zdjęciami lub z aplikacji mediów społecznościowych i WhatsApp. 
 • Strony internetowe – drukowanie stron internetowych bezpośrednio z różnych przeglądarek internetowych. 
 • Ze schowka - drukowanie danych, zdjęć, tekstu i wybranych części stron internetowych skopiowanych do schowka z innych aplikacji

To, co możesz wydrukować, zależy od aplikacji producenta drukarki. Nie wszystkie aplikacje będą miały identyczną listę funkcji. 

Czy mogę skanować dokumenty do telefonu komórkowego lub tabletu? 

Jeśli masz urządzenie wielofunkcyjne, możesz również skanować dokumenty papierowe do smartfona lub tabletu: 

Otwórz aplikację i wybierz „Skanuj”. Po zeskanowaniu dokumentu zostanie on wyświetlony na smartfonie. Możesz obracać, przycinać i edytować skan. 

Masz do dyspozycji wiele możliwości: 

Zapisz zeskanowany plik na telefonie lub tablecie. 

Wyślij pocztą e-mail w formacie JPEG lub PDF. 

Zapisz w chmurze, takiej jak iCloud, Dropbox lub Dysk Google. 

Skanowanie dokumentów jest obsługiwane tylko przez część aplikacji, więc sprawdź, czy producent drukarki udostępnia taką możliwość. 

Firma Brother oferuje szeroką gamę drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, zarówno do użytku domowego, jak i biurowego, odpowiednich do drukowania oraz skanowania na smartfonach i tabletach. Wszyscy użytkownicy, którzy są połączeni z siecią Wi-Fi, mogą drukować. 

Wtyczki i rozwiązania do drukowania z telefonu komórkowego

Oprócz mobilnych aplikacji istnieją również inne opcje drukowania plików z urządzeń mobilnych. Są to ogólne wtyczki, preinstalowane na urządzeniach mobilnych. Mogą być one również pobierane ze sklepów. Zaletą wtyczek jest fakt, że działają dla wielu marek drukarek. Wadą, że zwykle oferują tylko standardowe opcje drukowania, bez druku kolorowego lub monochromatycznego i drukowania dwustronnego. Ponadto funkcje skanowania nie są obsługiwane. Oto najpopularniejsze wtyczki i rozwiązania do drukowania ze smartfona lub tabletu.  

Apple AirPrint
Dzięki Apple AirPrint możesz łatwo drukować z telefonu iPhone firmy Apple i drukarki obsługującej funkcję AirPrint. Rozwiązanie ułatwia drukowanie e-maili, zdjęć, stron internetowych i dokumentów, ponieważ nie ma potrzeby instalacji sterowników. 

AirPrint jest wbudowany w większość urządzeń mobilnych z systemem iOS. 

Usługa drukowania Mopria
Dzięki usłudze Mopria możesz łatwo drukować bezpośrednio z urządzenia Android do drukarki obsługującej Mopria. Łatwo połącz się z drukarką za pośrednictwem połączenia Wi-Fi, aby wydrukować wiadomości e-mail i inne dokumenty.  

Pobierz i zainstaluj wtyczkę Mopria Print Service ze Sklepu Play, aby drukować ze smartfona lub tabletu. 

Cortado
Cortado pozwala drukować na kompatybilnym urządzeniu Brother podłączonym do smartfona lub tabletu za pośrednictwem Wi-Fi albo Bluetooth. Cortado Cloud Printing jest dostępny dla urządzeń Apple, Android i BlackBerry.  

Można drukować pliki w różnych formatach, takich jak wiadomości e-mail, HTML, pliki Excel, PDF i PowerPoint, bez konieczności instalowania odpowiedniej aplikacji. 

NFC (Near Field Communication)
To nowa technologia, która umożliwia nawiązywanie transakcji, wymianę danych i połączenia bezprzewodowego między dwoma urządzeniami znajdującymi się w bliskiej odległości od siebie.  

Za pomocą NFC można łatwo nawiązać połączenie bezprzewodowe, trzymając urządzenie mobilne z obsługą NFC blisko urządzenia z funkcjami NFC. Następnie można drukować bezpośrednio z urządzenia przenośnego i do niego skanować. 

Drukarki obsługujące Wi-Fi Direct
Drukarki mogą łączyć się ze smartfonem lub tabletem bez przechodzenia przez router lub hotspot. Można drukować bezpośrednio z urządzenia przenośnego lub skanować do niego.  

Funkcja Wi-Fi Direct sprawia, że drukowanie e-maili, zdjęć, stron internetowych i dokumentów jest proste. Nie ma żadnego oprogramowania do pobrania, żadnych sterowników do zainstalowania i żadnych kabli do podłączenia. 

Aplikacje Brother dla drukarek
Brother ma kilka aplikacji do drukowania plików ze smartfonów i tabletów z systemem Android oraz iOS.  

Aplikacje te zapewniają również zaawansowane funkcje, których brakuje standardowym wtyczkom i usługom drukowania, takie jak drukowanie w kolorze lub w trybie monochromatycznym, drukowanie na papierze fotograficznym oraz drukowanie jednostronne lub dwustronne.  

Ponadto aplikacje umożliwiają skanowanie plików bezpośrednio z drukarki Brother na urządzenia mobilne, takie jak iPhone, iPad lub smartfony i tablety z systemem Android. 

Aplikacja Brother iPrint&Scan
Brother iPrint&Scan to darmowa aplikacja, która pozwala drukować pliki i skanować do iPhone'a, iPada lub dowolnego smartfona oraz tabletu wyposażonego w system operacyjny Android. Wszystko, czego potrzebujesz, to sieć Wi-Fi i drukarka Brother lub urządzenie wielofunkcyjne obsługujące aplikację. 

Aplikacja jest łatwa w instalacji i łatwa w użyciu. Po zainstalowaniu aplikacja przeszuka sieć i znajdzie odpowiednie urządzenia, dzięki czemu wydrukujesz żądane pliki w dowolnym momencie: 

 • Prosty i szybki sposób drukowania zdjęć, stron internetowych i dokumentów (PDF, Word, Excel, PowerPoint, dokumenty tekstowe). 
 • Drukowanie dokumentów i zdjęć bezpośrednio z usługi Cloud: Dropbox, OneDrive, Evernote. 
 • Zapisz zeskanowane dokumenty na urządzeniu mobilnym z systemem Android lub wyślij je pocztą e-mail (PDF, JPEG).
 • Używaj bez konieczności korzystania z komputera, laptopa lub sterownika. 

Aplikacja Brother
Mobile Connect to darmowa aplikacja, która oprócz drukowania i skanowania plików do/z urządzeń mobilnych, pozwala śledzić poziom atramentu i tonera w drukarce oraz łatwo zamawiać odpowiednie kasety.  

Aplikacja działa przez Wi-Fi i jest dostępna dla smartfonów lub tabletów (iPhone, iPad i z systemem Android). 

 • Drukowanie dokumentów, zdjęć i stron internetowych (PDF, Word, Excel, PowerPoint, dokumenty tekstowe). 
 • Skanowanie zdjęć i dokumentów bezpośrednio do smartfona lub tabletu (PDF/JPEG) w celu drukowania, udostępniania lub zapisywania. 
 • Zmiana ustawień drukarki i monitorowanie poziomu atramentu lub tonera. 
 • Dostosowanie ekranu głównego, aby szybko uzyskać dostęp do często używanych funkcji. 

Wtyczka usługi Brother dla systemu Android
Wtyczka usługi drukowania Brother jest specjalnie zaprojektowana dla urządzeń mobilnych z systemem Android (wersja 5 lub nowsza) i może być pobrana z Google Play. Za pomocą wtyczki można drukować ze smartfona lub tabletu z Androidem na odpowiedniej drukarce Brother za pośrednictwem dostępnej sieci Wi-Fi za jednym naciśnięciem przycisku.

Drukowanie etykiet z telefonów komórkowych

Możliwe jest również drukowanie etykiet z urządzeń mobilnych. Dostępne są różne aplikacje do drukowania etykiet ze smartfonów, tabletów lub określonych urządzeń mobilnych używanych w handlu detalicznym, magazynach i placówkach opieki zdrowotnej. Korzystanie z tych aplikacji ułatwia drukowanie etykiet bezpośrednio ze smartfona, tabletu, laptopa lub innego urządzenia mobilnego za pośrednictwem bezprzewodowej drukarki etykiet Brother. 

Brother wspiera także profesjonalne oprogramowanie do projektowania i drukowania etykiet, takie jak BarTender i NiceLabel.

Drukowanie i skanowanie do usług internetowych oraz w chmurze

Dzięki drukarkom i skanerom Brother, które posiadają funkcje połączenia internetowego, możliwe jest bezpośrednie połączenie z urządzeniem do różnych usług internetowych oraz chmurowych, takich jak Dysk Google, Dropbox, OneDrive, Evernote i Box. Połączenie umożliwia drukowanie i skanowanie bezpośrednio do tych popularnych usług bez konieczności korzystania z komputera. 

 

Więcej w Przewodniki - drukarki

Może zainteresuje cię również

do góry