1. Home Brother
 2. Serwis i wsparcie
 3. Jak wymienić kasetę z atramentem
Umieść kasetę z tuszem magenta w drukarce Brother obok pojemników z atramentami cyjan, żółtym i czarnym

Jak zmienić tusz w urządzeniu

Jeśli w drukarce zabraknie tuszu lub tonera, należy wymienić kasetę. Sprawdź jak to zrobić!

Każda drukarka atramentowa potrzebuje atramentu do pracy, który jest dostarczany w wymiennych kasetach. Drukarki rozpylają atrament mikroskopijnymi kroplami na papier.

Przy każdym drukowaniu zużywa się nieco więcej tuszu, więc ilość i rodzaj druku wpływa na częstotliwość wymiany kaset (wkładów) z atramentem. Regularna ich wymiana jest jednym z elementów życia w biurze i domu.

Jak zmienić atrament w drukarce Brother?

Jeśli nigdy wcześniej nie wymieniałeś wkładu z tuszem w drukarce, może to wydawać się nieco trudne. Ale wystarczy zastosować kilka prostych kroków.

Przewodnik pokazuje wymianę wkładu atramentowego w jednej z wielokrotnie nagradzanych drukarek Brother. Podobne zasady znajdą zastosowanie w drukarkach innych producentów.

 1. Upewnij się, że drukarka jest włączona. Jeśli na wyświetlaczu drukarki wyświetlany jest komunikat „Brak atramentu, wymień wkład”, nadszedł czas, aby wymienić wkład z tuszem.
 2. Wkłady z tuszem znajdują się zwykle po prawej stronie drukarki. Aby rozpocząć, otwórz przednią pokrywę, aby odnaleźć tusze. Powinny być cztery: cyjan, magenta, żółty i czarny. Na wyświetlaczu pojawi się informacja o brakującym kolorze. Każdy wkład z atramentem ma małą dźwignię u góry. 
 3. Naciśnij dźwignię, aby wyjąć stary wkład. 
 4. Jeśli instalujesz wkłady z tuszem po raz pierwszy, drukarka może mieć dodatkową plastikową ochronę w kolorze zielonym lub pomarańczowym. Usuń ją, ale nie wyrzucaj. 
 5. Nowe wkłady zwykle mają plastikowe elementy ochronne, które należy zdjąć. Często odbywa się to poprzez obrót i pociągnięcie odpowiedniej dźwigni. 
 6. Po usunięciu plastikowych elementów zainstaluj wkład z tuszem w odpowiednim gnieździe w kierunku wskazanym strzałką na etykiecie wkładu. Pamiętaj o kolorach. 
 7. Ostrożnie włóż wkład, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu. Wykonaj tę czynność dla tylu kaset, ile trzeba wymienić. 
 8. Zamknij pokrywę przedniego panelu. 
 9. Drukarka potrzebuje teraz kilka minut, aby przygotować system do drukowania. Nie wyłączaj drukarki. 

Jak zmienić toner w drukarce Brother? 

Kasety z tonerem są dostarczane w szczelnym ochronnym opakowaniu. Przechowując toner, zawsze trzymaj go w opakowaniu ochronnym, aż do momentu jego zainstalowania.

Toner bez opakowania ochronnego może wyschnąć, jeśli nie zostanie użyty przez dłuższy czas. Wkłady z tonerem powinny być również przechowywane poziomo i nie powinny być narażone na działanie skrajnych temperatur. Toner może przemieszczać się wewnątrz kasety, jeśli jest przechowywany w nieodpowiedni sposób, co może prowadzić do problemów z drukowaniem.

Gdy jesteś gotowy do włożenia kasety z tonerem: 

Delikatnie wyjmij kasetą z opakowania i wyciągnij plastikowy zaczep na jej końcu. Następnie ostrożnie potrząśnij kasetą z boku na bok, aby równomiernie rozprowadzić toner. Możesz to zrobić nad koszem na śmieci, na wypadek, gdyby toner wypadł. 

Otwórz przednią pokrywę drukarki i wyjmij zespół bębna z urządzenia. 

Niektóre drukarki laserowe mają wbudowane bębny. Drukarki laserowe Brother posiadają wymienne moduły bębnowe, które mogą być wymieniane w razie potrzeby. 

Włóż kasetę z tonerem do zespołu bębna. Po kliknięciu powinien zostać on zablokowany. Drut koronowy wewnątrz bębna można czyścić, przesuwając kilka razy mały zielony zaczep na urządzeniu. Teraz z powrotem zainstaluj zespół bębna w urządzeniu. 

Zamknij przednią pokrywę drukarki. 

Co zrobić, jeśli na rękach znajduje się atrament lub toner?

W przypadku wycieku atramentu lub tonera z wkładu i pobrudzenia rąk, natychmiast je umyj. Wystrzegaj się też kontaktu z oczami.  

Ważne jest, żeby unikać niewłaściwego obchodzenia się z kasetami, aby zapobiec wyciekom. Wycieki są bardziej prawdopodobne w zamiennikach, co jest jednym z powodów, dla których zawsze zalecamy zakup oryginalnych materiałów eksploatacyjnych firmy Brother w celu uzyskania najwyższej jakości i najlepszej wydajności. 

Jak sprawdzić czy wkłady są oryginalne?

Niezależne testy konsumenckie wykazały, że kupowanie zamienników jest tylko pozornie formą oszczędzania. Stosowanie zamienników jest również nielegalne i niebezpieczne, z powodu ich niskiej jakości i możliwości trwałego uszkodzenia drukarki.  

Liderzy branży (na przykład Brother) pracują wspólnie nad zwalczaniem podróbek, aby chronić konsumentów. Zwykle można rozróżnić podrobione wkłady po słabej ich jakości, innym opakowaniu, krótkiej żywotności i niższej cenie. Niektóre zamienniki są bardzo podobne do oryginalnych i dlatego warto je sprawdzić pod kątem podróbek, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. 

Jeśli zainwestowałeś w jedną z nagradzanych drukarek laserowych Brother, możesz być pewnym, że działa ona najlepiej, kupując oryginalne materiały eksploatacyjne firmy Brother.  

Udowodniono, że nasze kasety z tonerem są lepszej jakości, trwalsze i bezpieczniejsze niż istniejące zamienniki. Mogą być również wykorzystane do zmniejszenia śladu węglowego i wpływu na środowisko poprzez nasz program recyklingu.  

A jeśli opiekujesz się oryginalnymi materiałami eksploatacyjnymi z należytą starannością, nagrodzą Cię one wysokiej jakości drukiem, z odpowiednią szybkością i opłacalnością. 

Co należy zrobić z pustymi kasetami?

Należy pamiętać, że stare wkłady nigdy nie powinny być wyrzucane. Mogą one być poddawane recyklingowi, aby zminimalizować wpływ na środowisko. 

Firma Brother oferuje szybki, łatwy i bezpłatny program zwrotu i regeneracji oryginalnych kaset z atramentem i tonerem. Reprodukujemy każdą część zużytego wkładu atramentowego w naszym wyspecjalizowanym zakładzie.  

Wysyłając zużyte wkłady do nas, chronisz środowisko i przyczyniasz się do zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym. 

 

Więcej w Przewodniki - drukarki

Może zainteresuje cię również

do góry