1. Home Brother
 2. Serwis i wsparcie
 3. Jak znaleźć adres IP drukarki | Brother
A desk with a Brother printer, laptop, and some stationery against an exposed brick wall and a large green plant on the right. Part of a bright window and a white chair is also visible.

Jak znaleźć adres IP drukarki | Brother

Wyjaśniamy co to jest adres IP i jakie kroki musisz podjąć na komputerach z systemami Windows lub Mac, aby go znaleźć.

Co to jest adres IP drukarki?

Adres IP drukarki jest unikalnym zestawem numerów przypisanych do urządzenia. Ta seria numerów jest ważną częścią umożliwienia drukarce komunikacji przez sieć. Bez nich nie dodasz drukarki do sieci, która będzie używana przez wielu użytkowników w wielu lokalizacjach. 

Drukarki Brother zostały zaprojektowane z myślą o łatwości obsługi, a wiele z nich oferuje funkcje bezprzewodowe, które umożliwiają podłączanie wielu urządzeń bez ich konfigurowania. W większości przypadków wystarczy podłączyć drukarkę do sieci Wi-Fi.

Istnieje kilka sposobów na znalezienie adresu IP drukarki. Zależy to od tego, czy drukarka jest wyposażona w wyświetlacz, czy nie, oraz od systemu operacyjnego komputera, do którego ma być podłączone urządzenie. 

Jak znaleźć adres IP drukarki

Znalezienie adresu IP drukarki przebiega w łatwy sposób, jeśli drukarka ma port Ethernet i panel wyświetlacza. Korzystając z wyświetlacza do poruszania się po menu drukarki, powinieneś być w stanie znaleźć adres IP w ustawieniach urządzenia. Jeśli wyświetlacz tego nie pokazuje lub drukarka nie ma wyświetlacza, musisz połączyć się z komputerem. 

Jak znaleźć adres IP na komputerze z systemem Windows:

 1. Po podłączeniu drukarki za pomocą portu USB przejdź do panelu sterowania systemu Windows. 
 2. W panelu sterowania wyszukaj „Drukarki i faksy”. Możesz sprawdzić, czy wybierasz właściwą drukarkę po nazwie i numerze drukarki.
 3. Kliknij nazwę drukarki i kliknij przycisk „Zarządzaj”.
 4. Następnie kliknij „Właściwości drukarki”.
 5. W oknie właściwości znajdź pole „Lokalizacja” w zakładce „Ogólne”. Numery, które pojawiają się w tym polu, są adresem IP drukarki.

Jak znaleźć adres IP na komputerze Mac:

 1. Kliknij „Preferencje systemowe” na ekranie głównym komputera Mac. 
 2. W oknie kliknij opcję "Drukuj i faksuj”.
 3. Znajdź drukarkę na karcie „Drukarki”, sprawdzając numer modelu i nazwę drukarki. 
 4. Po wybraniu odpowiedniej drukarki kliknij opcję „Opcje i materiały eksploatacyjne”. Na nowym ekranie zostanie wyświetlony adres IP drukarki. 

Niezależnie od systemu operacyjnego, pamiętaj, aby dokładnie zanotować liczby stanowiące adres IP drukarki. Numery te można następnie wykorzystać do skonfigurowania drukarki do pracy w sieci prywatnej lub do pomocy w diagnozowaniu problemów z łącznością w przyszłości. Podczas gdy większość nowoczesnych drukarek ułatwia nawiązanie łączności, dobrym pomysłem jest zapisanie adresu IP drukarki do wykorzystania w przyszłości. 

Jeśli szukasz drukarki, która może bezproblemowo odpowiedzieć na Twoje potrzeby, przejdź do naszego narzędzia wyboru produktów i znajdź idealne urządzenie dla siebie.

Więcej w Przewodniki - drukarki

Może zainteresuje cię również

do góry