1. Home Brother
  2. Blog
  3. Rozwiązania
  4. 2022
  5. Testy laboratoryjne
B33 - Healthcare - Labelling for laboratory testing - blog header - 2340x1000

Testy laboratoryjne.

Jak sprawić, aby proces etykietowania był bardziej wydajny?

Laboratoria medyczne odgrywają kluczową rolę w poprawnym funkcjonowaniu systemu opieki zdrowotnej, a pandemia COVID-19 jeszcze bardziej podkreśliła ich znaczenie. Chcąc sprostać zapotrzebowaniu w okresach wzmożonego ruchu – placówki medyczne muszą pracować sprawnie, wydajnie oraz niezawodnie. Pobieranie próbek oraz przeprowadzenie testów powinno odbywać się szybko, jeśli laboratoria mają realnie wpłynąć na ograniczanie rozprzestrzeniania się potencjalnie niebezpiecznych chorób i wirusów. Pandemia znacznie przyspieszyła wdrażanie rozwiązań technologicznych również w sektorze opieki zdrowotnej. Cyfryzacja pozwala zapewnić płynność i ochronę przepływu informacji oraz zoptymalizować pracę personelu medycznego, nawet w kryzysowych sytuacjach.
Przyjrzyjmy się zatem, w jaki sposób korzystanie z drukarek etykiet może pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa i wydajności testów laboratoryjnych.

Bezpieczeństwo jest priorytetem


W laboratorium medycznym bardzo istotne jest dokładne oznakowanie wszystkich próbek oraz testów, aby zapewnić ochronę danych osobowych pacjenta, a także zminimalizować prawdopodobieństwo pojawienia się błędów. Odręczne oznaczenia zwiększają ryzyko nieprawidłowej identyfikacji próbek, co mogłyby zagrozić bezpieczeństwu pacjentów oraz zdecydowanie przedłużyć cały proces. Mobilne drukarki etykiet pomagają wyeliminować nieczytelne etykiety i optymalizują pracę personelu medycznego.

Czas jest bardzo ważny


Podczas przeprowadzania testów, czas jest bardzo istotnym czynnikiem. Wdrożenie sprawdzonych procesów, które umożliwiają optymalizację pracy, pozwala na przeprowadzenie większej liczby badań laboratoryjnych. Wykorzystanie drukarki etykiet z odklejakiem, który automatycznie oddziela samoprzylepną etykietę od folii nośnej, co ułatwia przyklejenie jej do próbówki - nawet w rękawiczkach. Oprócz przyspieszenia procesu, zapewnia również zgodność z zasadami BHP.

Elastyczne rozwiązania


Szukając odpowiedniego narzędzia do druku etykiet, warto wybrać rozwiązanie, które umożliwi wydruk oznaczeń w kilku rozmiarach oraz na różnych rodzajach naklejek. Osoby pracujące w laboratorium medycznym powinny mieć możliwość dopasowania rozmiaru oznaczenia co oklejanych pojemników, jak i ampułek. Należy zwrócić uwagę, że taśmy stosowane do wydruku etykiet mogą być odporne na działanie wilgoci czy nawet silnych substancji chemicznych. Sprawdzą się one również do druku opaski na rękę pacjenta – co będzie pomocne przy identyfikacji, szczególnie jeśli test wróci pozytywny i trzeba będzie podjąć natychmiastowe działania lub przyjąć chorego do szpitala.

Etykietowanie wspiera mobilność w pracy


Skala pandemii przyspieszyła i w związku z tym konieczne stało się wprowadzenie badań mobilnych, co postawiło przed personelem medycznym dodatkowe wyzwanie, jakim jest praca w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni.
Ważne jest, aby pracownicy dysponowali odpowiednimi rozwiązaniami, które pozwolą im działać zgodnie z najwyższymi standardami pomimo znacznego stresu i braków kadrowych. Kompaktowe i niezawodne urządzenia Brother są łatwe do przenoszenia oraz konserwacji, jak np. seria Brother TD-2000, która pomoże pracownikom służby zdrowia sprostać wyzwaniom związanym z sytuacją pandemiczną.
Dodatkowo można wyposażyć drukarkę etykiet w akcesoria, takie jak akumulator i interfejsy WLAN lub Bluetooth, dzięki czemu urządzenie drukujące będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Niektóre drukarki są wyposażone w wyświetlacz z panelem dotykowym i mogą być używane nawet jako samodzielne rozwiązanie bez podłączania do komputera.

Zintegrowane drukowanie oznaczeń

Chcąc jeszcze bardziej usprawnić proces druku, pracownicy medyczni mogą tworzyć szablony etykiet. Dzięki temu możliwe będzie sprawne wybranie rodzaju oznaczenia, co przyspieszy jego wydruk. Do ich tworzenia najlepiej użyć dedykowanego oprogramowania do edycji, które można połączyć z plikami Excel w celu utworzenia druku seryjnego. Drukarka etykiet może również zostać dostosowana do ustawień domyślnych oraz wymagań systemowych obowiązujących w organizacji i zintegrowana z nimi.

Nie ma wątpliwości, że pandemia wymusiła wiele zmian w systemie opieki zdrowotnej, jednak cyfryzacja okazała się ogromnym wsparciem tego sektora. To właśnie rozwiązania technologiczne mogą wesprzeć laboratoria medyczne w optymalizacji pracy, zminimalizowaniu błędów ze strony pesonelu, czy podniesieniu poziomu opieki nad pacjentami.
Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań Brother do drukowania etykiet w laboratoriach medycznych, skontaktuj się z naszymi ekspertami w dziedzinie opieki zdrowotnej lub odwiedź stronę dedykowaną rozwiązaniom dla laboratioriów medycznych.

Więcej w Rozwiązania

Może zainteresuje cię również

do góry