1. Home Brother
  2. Blog
  3. Rozwiązania
  4. 2021
  5. Jak drukować dokumenty i zdjęcia
03_iPrintScancover1170x500

Jak drukować dokumenty i zdjęcia na urządzeniach Brother za pomocą smartfona

Nasze życie jest coraz bardziej zintegrowane ze smartfonami.

Korzystamy z nich, gdy surfujemy po Internecie, sprawdzamy media społecznościowe, pracujemy zdalnie czy zlecamy operacje bankowe on-line. Dzięki współczesnym telefonom wykonujemy czynności, które jeszcze kilka lat temu mogły być zrealizowane tylko przy użyciu komputera – jedną z nich jest drukowanie dokumentów i zdjęć. Należy zauważyć, że nie każdy użytkownik smartfonu potrafi zlecić wydruk z tego urządzenia, ponieważ nie wszystkie aplikacje są intuicyjne i łatwe w użyciu. Dzięki iPrint&Scan od Brother drukowanie przy użyciu smartfona jest bezpłatne oraz bardzo proste.

Upewnij się, że drukarka Brother jest podłączona do sieci internetowej

Zanim rozpoczniesz proces drukowania z telefonu komórkowego, upewnij się, że drukarka i smartfon są podłączone do tej samej sieci.
Istnieje kilka możliwości, aby to zrobić:

• Sprzęt Brother z funkcją Wi-Fi podłącz do sieci  bezprzewodowej (zobacz modele spełniające te kryteria)
• W urządzeniach wyposażonych w technologię Wi-Fi Direct można nawiązać bezpośrednie połączenie między drukarką a smartfonem
• Łącząc się przez sieć LAN, jeśli urządzenie jest wyposażone w ten interfejs sieciowy

Zainstaluj aplikację Brother iPrint&Scan

iPrint&Scan to bezpłatna i łatwa w użyciu aplikacja, umożliwiająca drukowanie i skanowanie zdjęć i dokumentów z iPhone'a, iPada, iPoda Touch lub dowolnego smartfona z systemem Android. Po zainstalowaniu Brother iPrint&Scan automatycznie wyszuka ona drukarki podłączone do danej sieci, dzięki czemu można z łatwością wydrukować potrzebne pliki w dowolnym momencie.

Co można zrobić przy użyciu aplikacji iPrint&Scan od Brother?

Drukowanie zdjęć z albumów fotograficznych jednym kliknięciem: wejdź w aplikację Brother iPrint&Scan na swoim urządzeniu mobilnym, kliknij przycisk „Drukuj” i wybierz zdjęcia z albumu, które chcesz wydrukować.
Drukowanie dokumentów i wiadomości e-mail zapisanych na smartfonie: wybierz aplikację na urządzeniu mobilnym, kliknij „Drukuj” i wybierz dokument. W ten sposób plik zostanie wysłany do drukarki Brother i sprawnie wydrukowany.
Skanowanie i udostępnianie zdjęć lub dokumentów bezpośrednio z smartfona: włóż zdjęcie lub dokument, który chcesz zeskanować do urządzenia wielofunkcyjnego Brother, otwórz aplikację iPrint&Scan i kliknij „Skanuj”. Materiały zostaną zapisane bezpośrednio na Twoim urządzeniu mobilnym. Istnieje również możliwość, aby wysłać je jako załącznik do wiadomości e-mail w formacie PDF lub JPEG.
Zmiana typu papieru, rozmiaru lub liczby kopii: wystarczy nacisnąć przycisk ustawień i zmienić opcje drukowania. Można wybrać jeden z najpopularniejszych rozmiarów wydruków i dwa rodzaje papieru: zwykły i błyszczący.

03_app-iprintscan1170x500

Aplikacja iPrint&Scan – mobilny druk i skan

iPrint&Scan to aplikacja umożliwiająca drukowanie i skanowanie z sprzętów Brother za pomocą urządzeń mobilnych Apple, Android lub Windows Phone poprzez sieć.

Sprawdźmy, co można z nią zrobić.

1. Urządzenia Apple

Drukowanie:
• Zdjęć              
• Dokumentów PDF, Word, Excel, PowerPoint oraz innych plików tekstowych        
• Materiałów ze stron internetowych                                                                        
• Plików ze schowka: dane, zdjęcia, tekst i wybrane części stron internetowych, które zostały skopiowane do schowka z innych aplikacji

W zależności od wybranej opcji (drukowanie zdjęć, stron internetowych itp.), można skonfigurować rozmiar i rodzaj papieru, liczbę kopii, drukowanie w czerni i bieli lub w kolorze, a także funkcję druku dwustronnego – zupełnie tak, jakby robiło się to z komputera!

Skanowanie:

Zeskanowany obraz można obrócić, przyciąć i zapisać zmiany w albumie. Dodatkowo jest możliwość wysłania obrazu pocztą jako plik JPEG lub PDF, zapisania go w usłudze iCloud lub otwarcia w innej aplikacji.

2. Urządzenia z systemem Android

Opcje są bardzo podobne do tych przedstawionych dla urządzeń Apple, z podkreśleniem możliwości drukowania e-maili z Gmaila bezpośrednio z telefonu.

Drukowanie:
• Zdjęć
• Plików PDF, Word, Excel, PowerPoint, dokumenty tekstowe z karty pamięci urządzenia lub innych aplikacji.
• Materiałów ze stron internetowych
• E-mail z Gmail

Konfiguracja drukowania jest taka sama jak w urządzeniach Apple: rozmiar i rodzaj papieru, liczba kopii, drukowanie czarno-białe lub w kolorze oraz korzystanie z funkcji druku dwustronnego.

Skanowanie:

Zeskanowany obraz za pomocą urządzeń z systemem Android, można przyciąć, zapisać jako JPEG lub PDF, a jeśli aplikacja e-mail zainstalowana na urządzeniu mobilnym obsługuje te formaty, można dołączyć je do wiadomości e-mail.

Wiele funkcji w jednej aplikacji

Interfejs aplikacji iPrint&Scan został zmodernizowany w taki sposób, aby był jeszcze łatwiejszy w obsłudze.

Przyjrzyjmy się teraz głównym zmianom:
1. Design zmienił się nieznacznie – aktualnie posiada bardziej zaokrąglone linie.
Użytkownicy systemów iOS i Android mogą cieszyć się odświeżonym wyglądem, który jest bardziej przejrzysty, a co za tym idzie łatwiejszy w użyciu i szybszy w nawigacji.
2. Podgląd. Dzięki tej funkcji można wyświetlić podgląd dokumentów i obrazów przed wydrukowaniem. Możesz wybrać żądany format i wykonać wydruk dwustronny, jeśli urządzenie wielofunkcyjne Brother ma tę funkcję.
3. Faks. Jeśli drukarka posiada tę funkcję, za jej pomocą można wysyłać dokumenty i zobaczyć jak wyglądają. Możliwe jest korzystanie z faksu za pomocą smartfona lub komputera, wprowadzając jedynie numer docelowy. W tej opcji dostępne są również narzędzia do zmniejszania/zwiększania i kadrowania.
4. Stan drukarki. Użytkownik może samodzielnie sprawdzić wydajność drukarki Brother: zweryfikować poziomy atramentu lub tonera, komunikaty o błędach, specyfikacje techniczne i wiele innych.

Pobierz teraz iPrint&Scan

Więcej w Rozwiązania

Może zainteresuje cię również

do góry