1. Home Brother
 2. Blog
 3. Rozwiązania
 4. 2020
 5. W jaki sposób druk mobilny może poprawić jakość obsługi klienta detalicznego w czasie pandemii?
Torebka z metką oraz buty na wystawie w sklepie detalicznym

W jaki sposób druk mobilny może poprawić jakość obsługi klienta detalicznego w czasie pandemii?

Handel detaliczny ucierpiał finansowo z powodu COVID-19. Ożywienie gospodarki i powrót na właściwe tory zależy od wielu czynników, w tym od podniesienia poziomu obsługi klienta, aby stała się ona bezpieczniejsza i bardziej efektywna dla użytkowników końcowych procesu – czyli konsumentów.

Istnieje duże zapotrzebowanie na skuteczną obsługę, która zwiększy przychody firmy oraz wpłynie na budowanie pozycji marki na rynku.

Chcąc uzyskać najlepsze wyniki, detaliści muszą wdrożyć solidne i niezawodne rozwiązania z tego zakresu, które będą wspierane przez skuteczne i łatwe etykietowanie oraz druk mobilny. Warto przyjrzeć się korzyściom wynikającym z tych procesów dla sektora detalicznego:

 • Handel i sprzedaż detaliczna żywności: Towary na półkach sklepowych muszą być stale uzupełniane, aby zachować płynność sprzedaży. Odpowiedzialni za to pracownicy są w ciągłym ruchu i potrzebują niezawodnych drukarek mobilnych, dzięki którym towar na półkach może być oznaczany aktualnymi cenami i rabatami. Drukarki przenośne z serii Brother RJ mogą być przymocowane do wózka albo paska na ramię, dzięki czemu ułatwiają codzienną pracę, umożliwiając przy tym wykorzystanie obu rąk. Mobilne urządzenia drukujące nadają się doskonale do tworzenia etykiet regałowych, transparentnych etykiet z kodem kreskowym oraz oznaczeń cenowych i informacji o promocjach 

Etykietowanie wspomaga handel również w przestrzeganiu przepisów, które dotyczą bezpieczeństwa żywności. Używanie przejrzystych etykiet przy oznaczeniu żywności jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a urządzenia z serii Brother TD  pomogą wyróżnić i oznaczyć alergeny, składniki oraz terminy ważności. Więcej szczegółów na temat naszych rozwiązań w zakresie oznaczania żywności znajdziesz tutaj.

 • Moda i sieci odzieżowe: Stanie w długiej kolejce do kasy zawsze było frustrujące, ale w czasach pandemii klienci jeszcze bardziej chcą uniknąć tłumu podczas robienia zakupów. W celu zminimalizowania tego problemu sklepy odzieżowe mogą wdrożyć rozwiązania polegające na tworzeniu mobilnych kas. Punkty w sklepie, w których można będzie zapłacić za zakupy i uzyskać paragon za pomocą przenośnej drukarki, wspierają zasadę zachowania dystansu. Te rozwiązania znacznie skracają czas, który konsumenci spędzają w sklepie, a tym samym wpływają na ich samopoczucie. Drukarki przenośne, w tym urządzenia z serii Brother RJ, mogą być zawieszone bezpośrednio na pasku spodni lub pasku na ramię, dzięki czemu mobilne kasy będą obsługiwać klientów w dowolnym miejscu w całym sklepie.

  Z powodu pandemii COVID-19 sprzedawcy detaliczni są również zobowiązani do etykietowania i oznakowania powierzchni sklepowych informacjami o zasadach bezpieczeństwa. W ten sposób zapewniają klientom i personelowi poczucie komfortu podczas przebywania w sklepie. Gama produktów Brother PT idealnie nadaje się do tworzenia etykiet w celu oznaczenia zastosowanych środków bezpieczeństwa, takich jak wskazanie miejsc do dezynfekcji rąk, jednokierunkowego systemu poruszania się, czy zasad zachowania dystansu społecznego.  

  Często zmieniające się wytyczne sprawiają, że sprzedawcy detaliczni muszą szybko reagować, dlatego dostęp do dedykowanych branży rozwiązań w zakresie druku jest dla nich koniecznością. Oprogramowanie P-touch Editor może być również użyte do wydruku spersonalizowanych etykiet bezpośrednio z programów Microsoft Word, Excel i Outlook. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 • Magazyny e-handlu: Posiadanie przenośnego i wytrzymałego urządzenia do zdalnego drukowania w wielkopowierzchniowym magazynie sprawia, że wszystkie procesy stają się bardziej wydajne, szybsze i tym samym bardziej ekonomiczne. Pracownicy mogą używać mobilnych urządzeń do etykietowania produktów przy kompletacji, pakowaniu i wysyłce produktów oraz do drukowania kodów kreskowych, aby usprawnić cały proces

 • Dostawy w e-handlu: Niezawodna dostawa jest bardzo ważnym czynnikiem decydującym o sukcesie firmy działającej w Internecie - może zapobiegać reklamacjom i zwrotom. Mobilne drukarki z serii RJ i PJ mogą być wyposażone w mocowanie do pojazdu, którym poruszają się dostawcy. Listy adresowe oraz potwierdzenia będą dzięki temu szybko i łatwo drukowane, dzięki czemu możliwa stanie się realizacja większej ilości dostaw 


  Brother dysponuje pełną gamą urządzeń do etykietowania i drukowania, przeznaczonych dla użytkowników w sektorze detalicznym, w tym przenośnych drukarek RJ i PJ oraz drukarek etykiet P-touch. Szeroki wybór urządzeń pozwala na tworzenie trwałych etykiet, zaprojektowanych tak, aby sprostać różnym wymaganiom i usprawnić procesy w obsłudze klienta.
  Więcej informacji na temat specjalistycznych rozwiązań w zakresie drukowania i etykietowania znajdziesz na stronie.
   


Więcej w Rozwiązania

Może zainteresuje cię również

do góry