1. Home Brother
  2. Blog
  3. Rozwiązania
  4. 2020
  5. Ulepszone etykiety serii Pro dedykowane elektrykom
A male electrician wearing a white hardhat, is seen applying a black-on-white label with the words

Ulepszone etykiety serii Pro dedykowane elektrykom

Nie ulega wątpliwości, że etykiety stanowią bardzo ważny element w środowisku pracy elektryków. 

Nieczytelne oznaczenia lub też ich brak na urządzeniach, może wpłynąć na bezpieczeństwo i efektywność pracy. Zaś wybór nieodpowiednich etykiet może być kosztownym błędem, który odbije się na reputacji specjalisty.

Ze względu na złożoność pracy w tej branży i poziom wymaganej zgodności przy oznaczeniach sprzętów elektrycznych, naklejki muszą spełniać długą listę wymagań i być wystarczająco wytrzymałe.

Zdając sobie sprawę z potrzeb specjalistów z branży elektrycznej, wznowiliśmy produkcję etykiet z serii Pro, oferującej trwałe, elastyczne oraz ekonomiczne rozwiązania dla elektryków. Są one dostępne w wielu szerokościach i kolorach, aby pomóc w zapewnieniu zgodności z przepisami dotyczącymi oznaczenia urządzeń.

Produkty serii Pro mogą być używane przez elektryków do druku oznaczeń ostrzegawczych, etykietowania urządzeń sterujących i przełączników, listew, kabli oraz przewodów elektrycznych. Dodatkowo etykiety sprawdzą się również przy znakowaniu oświetlenia, paneli słonecznych, punktów ładowania samochodów elektrycznych, gniazdek elektrycznych i testów PAT.

Mocniejsze i na dłużej

W branży elektrycznej naklejki są narażone na działanie trudnych warunków środowiskowych (takich jak promienie słoneczne, temperatura, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć). Etykiety z serii Pro zostały zaprojektowane w taki sposób, aby przez długi czas pozostawały w stanie nienaruszonym – zarówno na gładkich, jak i chropowatych, powlekanych proszkowo powierzchniach. I tak na przykład ulepszona taśma samoprzylepna oferuje prawie trzykrotnie większą wytrzymałość na powierzchniach chropowatych niż standardowa taśma Brother. Dzięki temu idealnie nadaje się ona do identyfikacji paneli elektrycznych.

A top-down view of six alternating brown and blue cables labelled in pairs with "1", "2", and "3".

Wybór profesjonalnych etykiet

Taśma z mocnym klejem jest jednym z produktów wprowadzonych we wznowionej linii Pro, oferującej najlepsze rozwiązania w zakresie profesjonalnego etykietowania. Dodatkowo seria ta zawiera sześć innych rodzajów taśm przeznaczonych do różnych zastosowań i środowisk pracy:

  • Elastyczna, laminowana taśma identyfikacyjna Flexi ID stworzona do owijania i oznaczania przewodów,
  • Rurka termokurczliwa, która po obkurczeniu przylega do kabla,
  • Etykieta cięta idealna do przewodów światłowodowych i innych cienkich kabli,
  • Samolaminująca taśma umożliwiająca trwałe oznakowanie przewodów i kabli o większej średnicy (kat. 6A),
  • Laminowana taśma zabezpieczająca (plomba) dla dodatkowej ochrony, wyraźnie wskazująca czy etykieta została naruszona i uniemożliwiająca jej ponowne naklejenie,
  • Taśma kalkowa dedykowana branży przemysłowej, posiada termoczułą warstwę, która maskuje tusz lub specjalne płyny do bezpośredniego znakowania części.

 

Oznakowane na zawsze

Laminowane etykiety Brother P-touch przeszły szereg testów jakości. Nawet pod wpływem ścierania, środków chemicznych i ekstremalnych temperatur oznakowania nie odklejają się od powierzchni oraz pozostają czytelne.

Nasze elastyczne taśmy identyfikacyjne oraz taśmy samolaminujące posiadają specjalnie opracowany klej do owijania wokół małych, zakrzywionych powierzchni (minimalna średnica wynosi 3 mm).

Taśmy i etykiety z serii Pro zostały zaprojektowane jako doskonałe uzupełnienie naszego asortymentu urządzeń dla elektryków. Wybierając oryginalny produkt, możesz mieć pewność, że sprosta on rygorystycznym wymaganiom.

Taśmy Brother Pro są dostępne dla drukarek etykiet P-touch E550WVPP-touch E300VPP-touch E110VP. Więcej informacji znajdziesz na stronie.

Testy taśm dostępne na stronie: www.brother.eu/tze-data

Więcej w Rozwiązania

Może zainteresuje cię również

do góry