1. Home Brother
 2. Blog
 3. Biznes
 4. 2020
 5. Sposoby na życie: 10 wskazówek i narzędzi dla pracowników mobilnych i freelancerów
Etätyöntekijän tai freelancerin työvälineistöä

Sposoby na życie: 10 wskazówek i narzędzi dla pracowników mobilnych i freelancerów

Dzięki nieustannie rozwijającej się technologii, praca przy jednoczesnym przemieszczaniu się jest obecnie o wiele prostsza zarówno dla pracowników mobilnych, jak i dla freelancerów.

Technologia, w odpowiedzi na odchodzenie od tradycyjnego modelu biura, podsuwa coraz to nowe udogodnienia dla pracowników mobilnych. Przedstawiamy 10 najskuteczniejszych narzędzi, rozwiązań technologicznych i życiowych porad, które przydadzą Ci się podczas pracy w pojedynkę.

 

 1. Monitoruj czas pracy


  Dla osób pracujących zdalnie skuteczne zarządzanie czasem pracy to kluczowa umiejętność. Świetnym sposobem na zachowanie kontroli nad ilością zadań pozostałych do wykonania i zwiększeniem do maksimum liczby godzin płatnych jest pobranie aplikacji do monitorowania czasu. Dzięki niej zobaczysz w czasie rzeczywistym jak wygląda status Twoich projektów i dowiesz się, kiedy osiągniesz limit zadań na dany przedział czasowy.

   

 2. Pozostań w kontakcie dzięki komunikatorowi


  Jeżeli nie pracujesz w tradycyjnym biurze, łatwo Ci przegapić istotne informacje, które mogą mieć wpływ na Twoją pracę. Aby być na bieżąco z wszelkimi aktualnościami, zaopatrz się w odpowiedni komunikator. Z jego pomocą szybko wyślesz prywatną wiadomość lub porozmawiasz z całym zespołem. Takie oprogramowanie w założeniu ma być przeciwieństwem dla wymiany nadmiaru

  e-maili, jest zatem intuicyjne i wydajne.

   

 3. Zapomnij o mediach społecznościowych


  Jeżeli obawiasz się „rozpraszaczy”, które zmniejszają Twoją produktywność i grożą realizacji projektów, rozważ zainstalowanie aplikacji do blokowania stron internetowych i mediów społecznościowych. Ogranicz pulę zasobów, z których możesz korzystać w godzinach pracy.

   

 4. Postaw na przechowywanie dokumentów w chmurze


  Zapewnienie bezpieczeństwa dokumentów, a jednocześnie ich dostępności online ma duże znaczenie dla pracowników zdalnych i freelancerów. Z utratą dokumentów mogą wiązać się wysokie koszty, warto zatem pomyśleć o przechowywaniu kopii zapasowej istotnych efektów pracy w chmurze. W ten sposób zyskujesz pewność, że w razie zakłóceń technicznych Twoje dokumenty pozostaną bezpieczne.

   

 5. Pomyśl o archiwizacji cyfrowej, aby zaoszczędzić miejsce


  Domowe biuro ma dla wszystkich pracowników zdalnych ogromne znaczenie, więc dobrze jest zadbać o to, by nie potykać się w nim o stare dokumenty. Pomogą Ci w tym skanery Brother ADS-1200 i ADS-1700W
  . To kompaktowe, a jednocześnie bardzo wydajne urządzenia przenośne, niewiele szersze od arkusza papieru A4, które świetnie sprawdzą się w każdym środowisku pracy. Cyfrowa archiwizacja dokumentów niesie ze sobą wiele korzyści poza samym zaoszczędzeniem miejsca, jako że pozwala na przechowywanie dokumentów przez nieograniczony czas.

   

 6. Zorganizuj salę konferencyjną w swoim pokoju


  Dla freelancerów i pracowników mobilnych utrzymywanie kontaktu z klientami, dostawcami i zespołami ma istotne znaczenie. Wykorzystanie wideokonferencji do prowadzenia wirtualnych spotkań nadaje im bardziej osobisty charakter niż w przypadku wymiany e-maili lub rozmowy telefonicznej, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć wydatków związanych z podróżowaniem do różnych miejsc spotkań.

   

 7. Drukuj i skanuj w drodze


  Jako że na świecie jest więcej urządzeń mobilnych niż ludzi1, nie dziwi fakt, że smartfony i tablety zdominowały środowisko biznesowe. Praca z urządzeniami mobilnymi staje się jeszcze sprawniejsza, gdy można wykluczyć konieczność korzystania z komputera, dzięki drukowaniu lub skanowaniu bezpośredniemu przy użyciu aplikacji iPrint&Scan od Brother
  .

   

 8. Rozeznaj się w zarządzaniu zadaniami


  Kiedy pracujesz w pojedynkę, odpowiadasz za wszystko – w tym za realizację długiej listy zadań do wykonania. Aby przejąć kontrolę nad tokiem swojej pracy, wykorzystaj narzędzie do zarządzania zadaniami, które pomoże Ci w uporządkowaniu dokumentów, sporządzeniu listy zadań do wykonania i zaplanowaniu dnia, a do tego wyśle Ci przypomnienia o upływających terminach. Nasza rada – przyporządkuj poszczególnym pozycjom kolory w zależności od powiązanego z nimi zadania lub klienta.

   

 9. Zabierz drukarkę w trasę


  Pracownicy, którzy się przemieszczają, także potrzebują druku. Zamiast czekać na chwilę, gdy znajdziesz się w centrali lub w domowym biurze,
  skorzystaj z lekkich i kompaktowych drukarek, które bez problemu zmieszczą się w każdym samochodzie. Seria mobilnych drukarek termicznych Brother PJ odznacza się dbałością o szczegóły i wysoką jakością druku – a wszystko to można uzyskać w zaciszu auta.

   

 10. Zamiast zgubić – oznacz


Pracując z domu, prawdopodobnie masz ograniczoną ilość dostępnego miejsca. Zadbaj więc o uporządkowanie przestrzeni do pracy przez oznaczenie teczek i folderów tak, aby ułatwić sobie dostęp do istotnych dokumentów. Kolorowa drukarka etykiet Brother VC-500W
pozwala tworzyć wyjątkowe oznaczenia, które można drukować w pełnej gamie kolorystycznej.

 

1 https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/there-are-officially-more-mobile-devices-than-people-in-the-world-9780518.html

Więcej w Biznes

Może zainteresuje cię również

do góry