1. Home Brother
  2. Blog
  3. Biznes
  4. 2020
  5. Od chaosu do porządku: 10 naszych najlepszych pomysłów na zastosowanie oznaczeń w biurze
A multi-plug extension in the office has a variety of electrical devices plugged in. Only two of the five are brightly labelled with a bright pink label. They clearly identify a

Od chaosu do porządku: 10 naszych najlepszych pomysłów na zastosowanie oznaczeń w biurze

Niekończące się listy zadań do wykonania i nieuchronnie zbliżające się terminy sprawiają, że biurowe życie jest wypełnione zadaniami. Rzadko trafia się dzień bez problemów i zakłóceń, choć o tym właśnie marzą pracownicy.

Technologia nadaje tempo naszej pracy, gdyż pozwala w bardzo łatwy sposób nadzorować różne aspekty naszego życia. Na tym jednak korzyści się nie kończą. Technologia może bowiem pomóc nam również uporządkować naszą biurową codzienność.


Odbywa się to w prosty sposób: wprowadzenie oznaczeń może zwiększyć wydajność miejsca pracy przy jednoczesnym zaoszczędzeniu czasu i stresu.


Oto 10 naszych najlepszych trików na to, w jaki sposób przemienić biurowy chaos w porządek.


1) Oznaczanie gniazdek

Może kiedyś zdarzyło Ci się odłączyć komputer od prądu myśląc, że odłączasz inne urządzenie? Jak wynika z badań, 32% z nas straciło pracę przez przypadkowo odłączone komputery1. Możesz zapobiec takiemu scenariuszowi – wystarczy, że oznaczysz wszystkie gniazdka w miejscu pracy. Pozwoli to zaoszczędzić czas i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.


2) Plakietki dla gości

Pożegnaj się z nieprofesjonalnymi, ręcznie wypełnianymi listami gości. Obecnie masz możliwość usprawnienia działań w firmie przy zastosowaniu narzędzia do zarządzania oznaczaniem gości. Tego typu systemy robią wrażenie na odwiedzających, a Tobie pozwalają przez cały czas monitorować miejsca ich przebywania i w ten sposób zatroszczyć się o kwestie bezpieczeństwa.


3) Ważne dokumenty dostępne w okamgnieniu

Dzięki oznaczaniu teczek i folderów zaoszczędzisz czas potrzebny na poszukiwania najważniejszych dokumentów. Prywatne i poufne dokumenty możesz dodatkowo wyróżnić przez opisanie ich czerwonym i czarnym długopisem. Czas to pieniądz, więc warto poczynić taką inwestycję.


4) Bezpieczeństwo przede wszystkim

W pracy oznaczenia dotyczące bezpieczeństwa mają kluczowe znaczenie, gdyż mogą zapobiec poważnym wypadkom i związanym z nimi obrażeniom. Warto pomyśleć o przygotowaniu jaskrawych, kolorowych oznaczeń, które posłużą za ostrzeżenie przed potencjalnym niebezpieczeństwem lub zachęcą do noszenia sprzętu zabezpieczającego.


5) Ochrona własności

Czy wiesz, że co roku 78 milionów godzin marnuje się na poszukiwanie przez pracowników skradzionych przedmiotów? Ponadto kradzieże są przyczyną 26% kłótni w biurze1. Wystarczy, że zadbasz o oznaczenie przedmiotów w biurze, a zapewnisz pracownikom spokój umysłu, jednocześnie zapobiegając zarówno umyślnym jak i przypadkowym kradzieżom. Oznaczyć można wszystko: od zszywaczy i kalkulatorów po zeszyty i ładowarki do laptopów.


6) Aby nie wszczynać alarmu...

Wskazanie, kiedy należy wymienić istotny element wyposażenia, taki jak alarm przeciwpożarowy, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa Twoich pracowników. Oznaczenia w postaci daty przewidywanej wymiany będą wyraźnie przypominać Ci o terminach, których zdecydowanie nie możesz przegapić.


7) Recykling prosty jak nigdy

Coraz więcej osób uświadamia sobie swój wpływ na stan środowiska. Segregację odpadów ułatwi zastosowanie urządzeń do oznaczania pojemników. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy szybko zorientują się, gdzie wyrzucić odpady plastikowe, papierowe i inne.


8) Oznaczanie artykułów spożywczych

Alergie spożywcze mogą stanowić zagrożenie dla życia a nasze preferencje żywieniowe nieustannie ulegają zmianom, ważne, aby na dostępnych w miejscu pracy produktach spożywczych przeznaczonych dla klientów lub współpracowników widniały wyraźne oznaczenia.


9) Poczta pierwsza klasa

Oznaczanie przesyłek i listów przyczynia się do ich ujednolicenia i sprawia, że prezentują się bardziej profesjonalnie. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że dane na oznaczeniach są łatwiejsze do odczytania niż pismo odręczne. W ten sposób dopilnujesz zatem, aby poczta trafiła do właściwego adresata bez opóźnień lub zacieków z atramentu (po kontakcie z deszczem). Dla zaoszczędzenia czasu, można przygotować wzór dla pracowników, którzy regularnie wysyłają wiadomości. Do wydrukowania takich ujednoliconych oznaczeń wystarczy kilka kliknięć.


10) Popchnąć czy pociągnąć?

Stojąc przed nieznanymi dla nas drzwiami wszyscy zastanawiamy się nad tym samym – czy należy je popchnąć czy też pociągnąć? Umieszczenie oznaczeń na drzwiach pozwoli Ci uniknąć zawstydzenia gości i wypadków z ich udziałem. Ponadto zabezpieczysz drzwi przed uszkodzeniami.

A shelf full of similar looking teal blue-green lever arch files has one purple file folder standing out. It is being picked up by an office staff member wearing a matching purple item of clothing.

Od ponad 30 lat firma Brother z zamiłowaniem opracowuje podręczne rozwiązania w dziedzinie oznaczeń dla klientów z różnych branż.


Nasze urządzenia etykietujące odzwierciedlają motto biznesowe Brother „Zawsze po Twojej stronie” i pełnią funkcję osobistych asystentów naszych klientów. Ich uniwersalne zastosowanie w biurze przyczyniło się do opanowania chaosu w wielu przedsiębiorstwach.


Aby zapoznać się z naszą ofertą drukarek do etykietowania, kliknij tutaj: https://www.brother.pl/labelling-machines

 

Jeżeli potrzebujesz kompleksowych rozwiązań biurowych w zakresie drukowania, zapoznaj się z naszą ofertą urządzeń biurowych i dowiedz się, do czego przydadzą Ci się usługi zarządzania drukiem.

https://www.brother.pl/printers 

https://www.brother.pl/business-solutions/print-management

 

1Badanie dot. oznaczeń w biurze przeprowadzone przez YouGov w imieniu City Press; Wielka Brytania, 2017 r.

Więcej w Biznes

Może zainteresuje cię również

do góry