A woman reading recycling instructions on a green paper behind a blue, Brother toner cartridge box

Jak utylizować wkłady drukujące

Gdy w kasecie drukującej zabraknie atramentu lub tonera, wiele osób po prostu je wyrzuca, nie zdając sobie sprawy, że kasety z tonerem można poddać recyklingowi na części użytkowe.

Dlaczego nie mogę wyrzucić pojemników z tuszem?

Każdego roku miliony wkładów z tuszem i tonerem są wyrzucane, zamiast poddawać je utylizacji. Co roku na wysypiska śmieci wyrzuca się ponad 350 milionów kaset z drukarek, z których każda zawiera tworzywa sztuczne. Ich rozkład może trwać do 1000 lat. Wszystkie te zużyte wkłady przyczyniają się do wypełniania wysypisk, dodatkowo wprowadzając do środowiska zanieczyszczenia i toksyny. 

W jaki sposób należy utylizować wkłady drukujące?

Producenci urządzeń umożliwiają teraz wysyłanie zużytych kaset z atramentem i tonerem do recyklingu po ich opróżnieniu. Zamiast wyrzucać je do kosza i przyczyniać się do kryzysu ekologicznego, zapakuj puste wkłady drukujące i odeślij je z powrotem do producenta. Producent odpowiednio zadba o recykling zużytych części. 

Prawie wszystkie oryginalne wkłady z atramentem lub tonerem, w rzeczywistości do 97%, mogą być poddane recyklingowi. Nie ma więc powodu, aby ich nie utylizować. Znacznie ogranicza to ilość odpadów i dodatkowo obniża koszty, zarówno finansowe, jak i środowiskowe, dla produkcji nowych. Oznacza to, że koszt tuszu i tonera może być optymalny. 

Co dzieje się z pojemnikami z atramentem, gdy są poddawane recyklingowi? 

Jeśli chodzi o ograniczenie wpływu na środowisko poprzez recykling, Brother jest „po Twojej stronie”. Poważnie traktujemy nasze zaangażowanie w ochronę środowiska, dlatego jesteśmy tutaj, aby ułatwić recykling pojemników z tuszem i tonerem. 

Kiedy wysyłasz wkłady z powrotem do nas, absolutnie nic nie trafia na wysypiska śmieci. Regenerujemy i poddajemy recyklingowi zużyte wkłady z jak najmniejszym wpływem na naszą planetę. 

Więcej informacji na temat naszego wiodącego na rynku procesu można uzyskać tutaj.

Jak odesłać puste kasety z atramentem i tonerem Brother

Gdy będziesz gotowy do recyklingu zużytych oryginalnych wkładów atramentowych i tonerowych firmy Brother, wystarczy wykonać cztery proste kroki.

  1. Odwiedź naszą stronę internetową i znajdź formularz recyklingu kaset z tuszem lub formularz recyklingu tonera. Wprowadź dane swoje lub twojego biura zgodnie z życzeniem i podaj liczbę pojemników do zwrotu. 
  2. Firma Brother wyśle Ci kopertę lub opakowanie z etykietą, w zależności od liczby zużytych kaset z atramentem lub tonerem, które chcesz nam wysłać. Posiadając wiele pojemników z tonerem do zwrotu, możesz wydrukować etykietę wysyłkową za darmo na naszej stronie internetowej. Następnie odeślij je w oryginalnym opakowaniu, dołączając etykietę. 
  3. Do koperty lub opakowania włóż zużyte oryginalne kasety z atramentem lub tonerem Brother, uszczelniając je. Upewnij się, że dotrą do nas w całości. 
  4. Udaj się na pocztę i wyślij zużyte wkłady atramentowe lub tonerowe Brother bezpłatnie. Jeśli wysyłasz więcej niż 12 pojemników z tonerem na raz to poinformuj nas o tym. Odbierzemy je od Ciebie. 

Recykling oryginalnych kaset z atramentem i tonerem firmy Brother jest prosty i zachęcamy do korzystania z niego. Dbaj o środowisko, poinformuj nas o tym, kiedy opróżnisz pojemniki z tuszem i tonerem, a my prześlemy Ci, czego potrzebujesz, aby je poddać recyklingowi. 

Więcej w Przewodniki - ogólne

Może zainteresuje cię również

do góry