1. Home Brother
  2. Blog
  3. Środowisko
  4. 2021
  5. Wpływ naszego recyklingu na redukcję zmian klimatu i emisję C02
033 - cool earth recycling - blog post image

Wpływ naszego recyklingu na redukcję zmian klimatu i emisję C02

Brother już od ponad dekady wspiera działalność charytatywną Cool Earth w zakresie zalesiania planety – poprzez inwestycje w lokalne społeczności działa na rzecz ograniczania emisji CO2 i chroni świat, w którym żyjemy.

W centrum naszej uwagi znajdują się przede wszystkim lasy deszczowe, które są cennym obszarem nie tylko ze względu na ich naturalne piękno, ale także z uwagi na pozytywny wpływ, jaki wywierają na środowisko.

Lasy deszczowe są nieocenione – pochłaniają ogromne ilości CO2 i produkują niezbędny do życia tlen, co znacznie spowalnia proces globalnego ocieplenia. Mają one również pozytywny wpływ na zatrzymanie wody w swoim otoczeniu, na czym zyskuje rolnictwo. Co ciekawe lasy generują swój własny deszcz, gdy liście wyparowują wodę, opada ona ziemię, dzięki czemu odpowiednio ją nawadnia i użyźnia. Lasy deszczowe są także domem dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt… ale również ludzi.

Przy obecnym poziomie CO2, który jest wyższy niż kiedykolwiek wcześniej w ciągu ostatnich 800 000 lat1, utrata lasów deszczowych jest globalnym zagrożeniem. Dlatego też doceniamy długotrwałe partnerstwo charytatywne z organizacją, która aktywnie działa, aby rozwiązać ten problem.

Już od 10 lat Brother wspiera globalną akcję charytatywną zalesiania planety – Cool Earth.

Działanie tej organizacji koncentruje się wokół ochrony drzew w Peru oraz Papui Nowej Gwinei. Na każde osiem kartridży z atramentem lub cztery tonery uzyskane w ramach programu bezpłatnego zwrotu i recyklingu sadzone jest jedno drzewo.

Warto zauważyć, że w takich miejscach lokalna społeczność jest zależna od lasów deszczowych. Dziesięć lat temu to miejsce było zagrożone wylesianiem. Łamiąc prawo, firmy wykupywały tanio ziemię lub surowce od miejscowej ludności, która potrzebowała szybkiej gotówki na zakup leków, paliwa lub żywności.

Cool Earth podjęło inicjatywę, dzięki której władza trafiła z powrotem w ręce lokalnych społeczności. To pozwoliło mieszkańcom na podejmowanie własnych decyzji. Natomiast inwestycje w edukację, opiekę zdrowotną czy szkolenia zapewniły obecnym i przyszłym pokoleniom pracę.

Ta inicjatywa przeniosła uwagę ludności na rolnictwo i inne przedsięwzięcia, które powstrzymały sprzedaż ziemi firmom pozyskującym drewno. Należy również zauważyć, że w tym przypadku im silniejsza będzie społeczność, tym las stanie się bezpieczniejszy.

Obejrzyj nowy film od Cool Earth, który został nakręcony wspólnie z peruwiańską społecznością Asháninka. Zobaczysz, czym jest dla nich „dom” w lesie deszczowym:

https://vimeo.com/361821534

Współpraca Brother i Cool Earth prowadzi również do redukcji emisji CO2. Dzięki programowi zwrotu i recyklingu prowadzonemu przez Brother tylko w 2018 r. zaoszczędzono 3 652 ton CO2 w Europie poprzez poddanie regeneracji ponad 1,6 miliona europejskich kartridży do drukarek.

Kartridże zwracane przez klientów są regenerowane i otrzymują nowe życie w brytyjskich i słowackich centrach recyklingu, zgodnie z zasadami gospodarki obiegowej.

Analiza wspierana przez Japońskie Stowarzyszenie Zarządzania Środowiskiem dla Przemysłu (JEMAI), która została przeprowadzona w lipcu 2019 r., potwierdziła, że wiodący na rynku proces regeneracji tonerów Brother zmniejsza średnio o 37,2% redukcję emisji CO2 w porównaniu z nowo produkowanymi kartridżami.

Każdy może się przyłączyć do naszej akcji i wykonać ten mały krok, który zrobi ogromną różnicę. Oddaj nam swoje puste kartridże Brother, a wspomożesz Cool Earth w ochronie lasów deszczowych na całym świecie.

1 https://www.climate.gov/news-features/understanding-climate/climate-change-atmospheric-carbon-dioxide

Więcej w Środowisko

Może zainteresuje cię również

do góry