1. Home Brother
  2. Blog
  3. Środowisko
  4. 2019
  5. Nasze zaangażowanie w działalność charytatywną

Nasze zaangażowanie w działalność charytatywną: od walki z rakiem po finansowanie edukacji

Zgodnie z naszą filozofią biznesową „Zawsze po Twojej stronie” podejmujemy w Brother liczne działania partnerskie. Prowadzimy setki inicjatyw w całej Europie.

Na naszą coraz bardziej prężną działalność charytatywną składają się akcje odmienne w przypadku każdego kraju. Ich zakres jest różnorodny: od akcji krwiodawstwa po zbiórkę pieniędzy na badania raka, ale wszystkie niosą ze sobą liczne korzyści dla społeczności lokalnej.

Z okazji piątego września, który jest międzynarodowym dniem dobroczynności, omówimy nasze działania partnerskie w oddziałach w całej Europie, dzięki którym poprawiamy jakość życia w różnych krajach.

 

1.    Sztafeta dookoła świata

W ramach Golden Ring Project organizowanego co roku przez Brother, pracownicy lokalnych oddziałów biorą udział w wyścigach w celu zebrania funduszy dla organizacji charytatywnych walczących z rakiem.

W zeszłym roku w akcji uczestniczyło ponad 4000 pracowników z 20 oddziałów Brother na całym świecie. W ramach tej inicjatywy 23 pracowników Brother France wzięło udział w wyścigu 17th Odyssea Paris, w wyniku czego zebrali środki głównie dla Gustave Roussy (wiodący instytut badań nad rakiem). Fundusze zostały przeznaczone na opracowanie indywidualnych metod leczenia raka piersi. Łącznie do wyścigu przystąpiło 37 500 uczestników, a zebrać udało się 520 000 euro.

W tym roku pracownicy z europejskiej siedziby Brother wzięli udział w 24-godzinnej sztafecie polegającej na naprzemiennym chodzie i biegu przez całą dobę. Zespół zrobił niemal pół miliona kroków i zebrał 4500 GBP, przekraczając docelową kwotę 2000 GBP.

 

2.    Datki na ratunek życia

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia 90% potencjalnych krwiodawców nie oddaje krwi. Brother Industries Slovakia wraz z zespołem Brother w Republice Czeskiej, stawiają czoła temu problemowi przez organizowanie akcji krwiodawstwa dla swoich pracowników i społeczności lokalnej. We współpracy ze szpitalem w Brnie, zespół przeznaczył dla krwiodawców zasłużone nagrody w loterii.

Brother Industries Slovakia od 11 lat współpracuje ze Słowacką Krajową Służbą Transfuzji Krwi. Każdego roku organizują od 3 do 4 wyjazdowych akcji krwiodawstwa. Podczas jednej sesji można zebrać od 17 do 28 litrów krwi.

 

3    Sierocińce

Zespół Brother w Rosji dwa razy w roku wpłaca datki na lokalne sierocińce. Dzięki nim, dzieci mają zapewniony bezpieczny dom i dostęp do podstawowych artykułów codziennego użytku.

Zespół Brother Russia szczególnie blisko współpracuje z Fond Vera, fundacją charytatywną na rzecz nieuleczalnie chorych. Przekazał na jej rzecz wyposażenie hospicjum (w tym produkty do pielęgnacji obłożnie chorych i sprzęt do transportowania chorych), a także produkty Brother, takie jak drukarki i kartridże. Miejscowi pracownicy Brother działają również jako wolontariusze: regularnie prowadzą zbiórki przedmiotów gospodarstwa domowego, słodyczy, przekąsek i datków.

 

4    Możliwości edukacyjne

Brother Ireland trzeci rok z rzędu sponsoruje program dostępu do edukacji na Dublin City University. To szansa dla młodych ludzi z nieuprzywilejowanych środowisk na uzyskanie dyplomu uniwersyteckiego bez ponoszenia kosztów.

 

5.    Wspólne ochładzanie Ziemi z Cool Earth

Od ponad dziesięciu lat Brother Europe wspiera Cool Earth, organizację non-profit z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która działa na rzecz ochrony i zachowania naturalnego środowiska Amazonii.

Celem tego partnerstwa jest ochrona lasów deszczowych i gatunków zagrożonych oraz działanie na rzecz obniżania poziomu dwutlenku węgla w atmosferze.

W inicjatywie uczestniczą również europejskie biura sprzedaży Brother. Prowadzą zbiórkę i recykling zużytych kartridży i tonerów w ramach promowania akcji pod hasłem „Cool Earth Eco-Rewards Initiative”. W ten sposób uzyskują fundusze na działania ukierunkowane na zapobieganie globalnemu ociepleniu.

Dyrektor Cool Earth, Matthew Owen oraz dyrektor ds. marketingu i dyrektor ds. społecznej odpowiedzialności biznesu, Luc Godard

6.    Wspieranie karier

Brother Switzerland podjęło współpracę z Welcome to School, organizacją non-profit, która oferuje młodym uchodźcom wsparcie w procesie integracji ze społecznością, w której żyją. W efekcie łatwiej im rozpocząć karierę zawodową.

Oddział przekazał nową drukarkę Brother i kwotę 1000 CHF, która pozwoliła na zatrudnienie dodatkowych nauczycieli dla 60 uczniów i zwiększenie liczby lekcji o 10 dziennie.

 

7.    Cele charytatywne

Jako że piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w Europie, nie dziwi fakt, że pełni znaczącą rolę w wielu inicjatywach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Brother Italy wspiera Playmore, organizację charytatywną non-profit, która zapewnia dostęp do odpowiednich obiektów i zajęć, dzięki którym dziewczęta i chłopcy z niepełnosprawnościami mogą uprawiać sport. W 2018 roku pracownicy Brother stanęli w szranki w turnieju z drużyną piłkarską chłopców.

Z kolei Brother Industries UK sponsoruje Wrexham Football Club, który dzięki temu wciąż funkcjonuje – od 2011 roku jest bowiem własnością swoich zwolenników.

 

8.    Nauka szycia dla młodych

Brother Industrial Machine Handling w Niemczech przekazało maszyny do szycia szkole ponadpodstawowej, której brakowało środków na zakup sprzętu wysokiej jakości. W placówce chciano zorganizować kurs szycia w formie zabawy, aby umożliwić młodym ludziom przyswojenie tej przydatnej przez całe życie umiejętności. Dzięki pomocy ze strony Brother udało się zrealizować ten projekt.

 

9.    Idealna harmonia

Brother International Europe i Brother UK od dłuższego czasu wspólnie wspierają prestiżową organizację Hallé Concerts Society w Manchesterze. Działająca w jej ramach orkiestra została założona w 1858 r. i znajduje się w czołówce orkiestr symfonicznych w Wielkiej Brytanii, a przy tym może poszczycić się nieprzeciętną historią uznanych występów na całym świecie.

To tylko część licznych podejmowanych przez nas w Europie działań. Nasza działalność partnerska jest wysoce zróżnicowana, co znajduje odzwierciedlenie w indywidualnym charakterze każdego z naszych europejskich oddziałów. Jesteśmy naprawdę dumni z pasji i kreatywności, jaką wykazują się nasi koledzy w ramach wspierania tak wielu przedsięwzięć charytatywnych.

Więcej w Środowisko

Może zainteresuje cię również

do góry