1. Home Brother
  2. Blog
  3. Rozwiązania
  4. 2021
  5. Pokonaj drukarkofobię
B39_Printerphobia_print-whisperer_2340x1000

Pokonaj drukarkofobię: 10 praktycznych wskazówek, które zmienią Cię w „zaklinacza” drukarek.

Zapoznaj się z naszymi poradami, które pomogą Ci zapomnieć o dyskomforcie, który czujesz, kiedy podchodzisz do drukarki.

Chcesz się przeistoczyć w specjalistę od obsługi modeli drukujących? Czytaj dalej.

10 wskazówek, jak przezwyciężyć lęk przed drukarkami

1) Obawy na bok, po prostu spróbuj – pozytywne nastawienie to prawie zawsze najlepsze rozwiązanie. Masz już dosyć ciągłego wydzwaniania po pomoc za każdym razem, kiedy musisz coś wydrukować? Skorzystaj z funkcjonalności znajdującej się w naszych wybranych urządzeniach i uwolnij się od lęków. Usługa online „Poproś o Pomoc” (Request Help) [https://www.brother.pl/business-solutions/request-help] firmy Brother, zapewni Ci wsparcie ekspertów, na których możesz liczyć o każdej porze, zarówno w biurze, jak i w domu.

2) Podłącz i zacznij używać – połączenie drukarki z laptopem nie musi być pracochłonnym zadaniem. Nasze urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby łączyć się z Twoim komputerem lub urządzeniem mobilnym w kilku prostych krokach. Wejdź na naszą stronę https://www.brother.pl/support/drivers, podaj numer modelu i postępuj zgodnie z instrukcjami, a nawet nie zauważysz, kiedy sprzęt będzie już gotowy do pracy.

3) Podejmij wyzwanie i wymień tusz lub toner – milowym krokiem na drodze do pokonania drukarkofobii i stania się „zaklinaczem” drukarek jest opanowanie sztuki wymiany tuszu lub tonera – zwłaszcza jeżeli pracujesz z domu. Pamiętaj, trening czyni mistrza! Już po kilku próbach osiągniesz pewność siebie, która pomoże Ci zachować zimną krew nawet w nagłych sytuacjach. Większość drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych firmy Brother posiada łatwą w użyciu, zieloną dźwignię do wymiany tonera i bębna, co sprawia, że całe wyzwanie to tak naprawdę bułka z masłem – przekonaj się sam.

4) Dowiedz się, gdzie są zapasowe kartridże – uwaga! Jeżeli jesteś prawdziwym sceptykiem, a na dodatek nie wiesz, gdzie w Twoim biurze przechowywane są zapasy papieru, tonerów lub tuszu, to Twoja niechęć do drukarki może sięgnąć zenitu. Nie poddawaj się, walcz o tę relację i poświęć chwilę na znalezienie kluczowych akcesoriów w biurze lub upewnij się, że masz ich zapas w swoim domu.

5) Poproś o prezentację i skróconą wersję instrukcji obsługi swojego urządzenia – porozmawiaj z biurowym opiekunem sprzętu i poproś, żeby pokazał Ci, jak używać drukarki. Umówcie się na pokaz z omówieniem na żywo lub wirtualny instruktaż krok po kroku. Dzięki temu poznasz funkcje urządzenia, a dodatkowo dowiesz się, co należy sprawdzić w razie wystąpienia problemu. Jeśli pracujesz z domu, to po prostu upewnij się, że zawsze masz pod ręką instrukcję użytkowania.

6) Zbadaj interfejs urządzenia – niektóre współczesne urządzenia drukujące posiadają intuicyjne interfejsy i ekrany dotykowe, które są jednocześnie drzwiami do ich funkcji, jak i narzędziem do rozwiązywania problemów. Zapoznaj się z panelem kontrolnym i sprawdź wszystkie funkcje – dzięki temu unikniesz paniki w trudnych sytuacjach w przyszłości.

7) Zapoznaj się z podajnikami papieru – podajniki papieru są zagadką dla zmagających się z drukarkofobią. „Po co ich aż tyle?”, „Do czego służą te ruchome plastikowe prowadnice?”, „Czy właśnie włożyłem papier do złego podajnika?”. Możesz skrócić czas uzupełniania papieru dowiadując się, które podajniki są przeznaczone do których rozmiarów i rodzajów papieru.

8) Skróty podstawowych opcji drukowania – zmienne, takie jak marginesy, orientacja, druk czarno-biały, kolorowy, jedno- lub dwustronny, można kontrolować z poziomu komputera w momencie wysyłania pliku do druku. Zapoznaj się z podstawowymi opcjami drukowania, żeby oszczędzić swój czas. Możesz użyć skrótów Ctrl+P dla Windowsa lub Command-P dla MacOS.

9) Trenuj skanowanie – z zasady nie ma nic podchwytliwego w skanowaniu. Wątpliwości pojawiają się, kiedy musisz się zadecydować, gdzie i jak chcesz wysłać plik. Ilość opcji może lekko onieśmielać, dlatego zacznij od wyboru swoich preferencji. Nieważne, czy chcesz wysłać plik zawierający skan mailem, czy zapisać bezpośrednio na dysku USB - pobaw się ustawieniami i wybierz to, co odpowiada Ci najbardziej.

10) Zablokowany papier nie taki straszny – jeżeli papier w Twojej drukarce się blokuje, nie panikuj. Panel użytkownika podpowie Ci, gdzie może być zlokalizowany problem. Wykonuj polecenia wyświetlane na ekranie lub ostrożnie sprawdź drukarkę, żeby usunąć zablokowany papier. Następnie naciśnij przycisk „kontynuuj” i ciesz się dalej swoim dniem.

Eksperymentuj, zdobywaj nowe umiejętności i pokonuj swoje lęki - zainspiruj innych. Zreformowani wrogowie drukarek stają się pasjonatami drukowania. Ty również możesz stać się jednym z nich!

Podziel się z nami swoimi sukcesami i zdradź, jak zaprzyjaźniłeś się ze swoją drukarką. Swoją historię oznacz hasztagami #drukarkofobia i #zaklinaczdrukarek.

Jeżeli nadal czujesz się niepewnie i potrzebujesz pomocy, to skieruj swe kroki na naszą stronę wsparcia.

Przeczytaj także część 1 artykułu, w której opisujemy problem drukarkofobii.

Więcej w Rozwiązania

Może zainteresuje cię również

do góry