B38_Printerphobia_scared-of-printing-blog-header_2340x1000

Drukarkofobia: czy Twoja drukarka Cię przeraża?

Fobie to powszechne zjawisko.

Wszyscy o nich słyszeliśmy, a niektórzy z nas się z nimi zmagają. Wybrane, takie jak lęk przed pająkami, występują bardzo często i zostały dokładnie zbadane. Jednak jest jedna, mało znana awersja, która może znacznie ograniczać pracowników biur – drukarkofobia.
Firma Brother postanowiła zbadać to zjawisko.

Być może wydaje Ci się to niemożliwe, ale lęk przed sprzętem drukującym, inaczej drukarkofobia, istnieje i jest prawdziwy. Zauważyłeś kiedyś, jak wiele osób w Twoim biurze robi, co może, żeby nie korzystać ze sprzętu drukującego? Sytuacja w domach wcale nie wygląda lepiej. Dlatego postanowiliśmy pomóc wszystkim zlęknionym i pokazać, że praca z tymi urządzeniami może być przyjemna i bezstresowa.

Drukarkofobia – jak rozpoznać problem?

Drukarkofobia jest uznawana za rodzaj technofobii – lęku przed urządzeniami elektronicznymi. Jak ją rozpoznać? Zazwyczaj spokojna i opanowana osoba staje się nerwowa, kiedy znajdzie się w pobliżu sprzętu drukującego. Drobne, łatwe do rozwiązania problemy wywołują u niej nerwowe reakcje, takie jak chodzenie tam i z powrotem, niezrozumiałe mamrotanie pod nosem, a w niektórych przypadkach wymachiwanie rękami.

Jeśli dostrzegasz takie zachowania u siebie, to być może pocieszy Cię wiadomość, że nie jesteś sam. Podejrzewamy, że jesteś częścią dużej grupy osób cierpiących z tego samego powodu i zrobimy co w naszej mocy, żeby pomóc Ci pozbyć się tego irracjonalnego lęku raz na zawsze.

Postrzeganie drukarek kontra współczesna intuicyjna obsługa

Na przestrzeni lat obsługa drukarek stała się dużo łatwiejsza. Mimo tego wiele osób może nie doświadczyć bezproblemowej i intuicyjnej nawigacji, którą oferują najnowsze urządzenia firmy Brother. Przyjemność i łatwość obsługi może ominąć również Ciebie z powodu błędnego wyobrażenia o skomplikowanej relacji człowiek – drukarka. Nie dopuść do tego.

Drukowanie nie musi być przerażającym doświadczeniem. Proces drukowania i skanowania firmy Brother został zaprojektowany z dbałością o każdy szczegół, który wpływa na płynne funkcjonowanie - zarówno w domu, jak i w biurze. Nasze urządzenia zapewniają ekspresową reakcję na wydawane polecenia przy minimalnym wysiłku z Twojej strony. Sprawdź, jakie to łatwe.

Dostosowaliśmy funkcjonalność urządzeń do współczesnych metod pracy i umożliwiliśmy wysyłanie plików do wydruku za pomocą aplikacji Brother iPrint&Scan. Aplikacja zapewnia bezpieczne i łatwe drukowanie.

Czy może istnieć życie biurowe bez specjalisty od drukarki?

Kolejnym aspektem podsycającym drukarkofobię jest uzależnienie od firmowego „zaklinacza” drukarek. Dobrze wiemy, że w każdym biurze jest taka osoba, która ze stoickim spokojem opanuje wszystkie sprzętowe kryzysy i wyciągnie przerażonych współpracowników z opałów. Co jeżeli takiej osoby zabraknie w kryzysowej sytuacji?
Odkąd tak wiele osób pracuje z domu, strach przed pozostaniem bez wsparcia z pewnością jest jeszcze silniejszy, a ilość telefonów do działu IT i specjalistów od sprzętu znacznie się zwiększyła. Zachowaj zimną krew - jesteśmy tu po to, żeby zapewnić Cię, że istnieje proste rozwiązanie wszelkich zmartwień związanych z drukarkami.

Nie martw się, pomoc już nadchodzi…

Tak jak ze wszystkimi lękami, tak i z drukarkofobią można sobie poradzić. Firma Brother zmobilizowała zespół swoich ekspertów, żeby pomóc drukarkofobom i dać zasłużoną przerwę etatowym specjalistom od urządzeń drukujących.

W drugiej części tego artykułu podzielimy się z Tobą wskazówkami i poradami, które pozwolą „zaprzyjaźnić” się z drukarką i pozbyć przed nią leków. Sprawimy, że nawet najbardziej przestraszeni sceptycy technologii staną się na tyle zaawansowani w obsłudze urządzeń, że będą mogli nazywać się specjalistami, którzy drukują dowolne materiały o dowolnych porach. Stań się jednym z nich.

Zachęcamy Cię do wzięcia udziału w dyskusji. Opisz swoje doświadczenia i oznacz je hasztagiem #zaklinaczdrukarek.
Jeżeli nadal nie czujesz się pewnie i potrzebujesz wsparcia, to przejdź do naszej strony Pomocy, gdzie znajdziesz całą listę wskazówek dotyczących Twojej drukarki.

Więcej w Rozwiązania

Może zainteresuje cię również

do góry