Seria taśm specjalistycznych

 Etykiety Brother z elastycznym identyfikatorem owinięte wokół kabli wideo HDMI wchodzących do monitora

Trwałe, laminowane etykiety Brother P-touch dostępne są w wielu kolorach, rozmiarach i materiałach specjalistycznych do różnych zastosowań. Są to między innymi:

  • standardowe taśmy laminowane
  • taśmy laminowane z mocnym klejem
  • elastyczne taśm identyfikacyjne z Flexi-ID do oznaczania kabli
  • taśmy fluorescencyjne do oznaczeń bezpieczeństwa
  • taśmy zabezpieczające do etykiet plombowych

Zobacz serię taśm specjalistycznych

Seria laminowanych etykiet Brother

Wybierz odpowiednią etykietę

Zapewnij widoczność i trwałość etykiety, wybierając odpowiednią taśmę z serii Brother TZe.

Od taśm fluorescencyjnych do znaków bezpieczeństwa i ważnych informacji po mocne, wytrzymujące próbę czasu taśmy przylepne na szorstkie powierzchnie. W wideoprzewodniku omówiono całą serię wytrzymałych, trwałych etykiet.

Kup taśmy

Firma Brother opracowała technologię druku trwałych, laminowanych etykiet już w 1988 roku. Od tego czasu niezliczone grono klientów powierzyło etykietowanie właśnie nam. Drukowany tekst chroniony jest warstwą przezroczystego plastiku, dzięki czemu etykiety sprawdzają się przez lata niezależnie od miejsca ich umieszczenia.

Dowiedz się więcej poniżej i pobierz ulotkę na temat specyfikacji technicznej taśm, która zawiera dodatkowe informacje o etykietach i testach, którym są one poddawane.

Pobierz (PDF, 2.6MB)

W przeciwieństwie do zwykłych etykiet technologia taśm laminowanych gwarantuje ochronę wydrukowanego tekstu warstwą przezroczystego laminatu polietylenowego. Efekt? Praktycznie niezniszczalne etykiety, które przetrwają nawet w najtrudniejszych warunkach.

Pewność co do trwałości etykiet wynika z tego, że zostały one poddane testom w ekstremalnych warunkach. Wyniki testów potwierdzają, że laminowane etykiety Brother P-touch sprawdzają się lepiej niż zwykłe etykiety w ofercie konkurencji. Etykiety Brother są czytelne i pozostają na miejscu, dzięki czemu możesz zaufać profesjonalnej jakości na lata.

Procedury testów na ścieranie

Technologia laminowania firmy Brother zapewnia wytrzymałość laminowanych taśm P-touch nawet po poddaniu ich działaniu ogromnej siły tarcia.

Laminowane etykiety Brother i nielaminowane etykiety konkurencji zostały wielokrotnie poddane działaniu urządzenia z powierzchnią ścierną o masie 1 kg. Po 50 przesunięciach urządzenia w obie strony okazało się, że laminowane etykiety Brother P-touch pozostały bez zmian, a laminat był tylko lekko zarysowany. Tymczasem druk na zwykłych etykietach konkurencji znacznie ucierpiał na jakości.

Procedury testów na wpływ temperatury

Etykiety sprawdzą się niezależnie od tego, czy stosowane będą w silnych mrozach czy wysokich temperaturach. Wyniki testów potwierdzają, że laminowane etykiety Brother P-touch wytrzymują temperatury od -80°C do +150°C.

Laminowane etykiety zostały naklejone na płytki ze stali nierdzewnej w temperaturze pokojowej, a następnie były podgrzewane i chłodzone przez określony czas. Po 72 godzinach w temperaturze -80°C nie zauważono żadnych zmian w przyczepności czy kolorze etykiet. Po 2 godzinach poddawania etykiety działaniu temperatury +150°C nadruk pozostał nienaruszony pomimo lekkiej zmiany koloryzacji taśmy.
Procedury testów na blaknięcie

Niezależnie od miejsca zastosowania laminowanych etykiet P-touch pozostaną one tak czytelne, jak w chwili wydruku.

Kilka laminowanych etykiet Brother P-touch w różnych kolorach naklejono na płytki ze stali nierdzewnej i wystawiono na działanie symulacji zewnętrznego promieniowania słonecznego przez około 12 miesięcy. Zaobserwowano zmiany w bazowym kolorze taśmy (test zgodny z JIS K7350-2/ISO 4892-2). Tekst wydrukowany na wszystkich taśmach pozostał bez zmian i był całkowicie czytelny. Tło w taśmach czerwonych, żółtych i fluorescencyjnych do pewnego stopnia wyblakło, natomiast w etykietach Brother innego koloru zauważono tylko nieznaczne zmiany lub były one w ogóle nieobecne.
Procedury testów na działanie środków chemicznych

Na działanie środków chemicznych wystawiono laminowane etykiety Brother oraz zwykłe etykiety konkurencji.

Testy przeprowadzono w dwóch etapach:
Etap 1 - zanurzenie w środkach chemicznych
Etap 2 - tarcie środkami chemicznymi

Taśmy zostały najpierw przyklejone do szklanych płytek, a następnie zanurzono je w różnych środkach chemicznych na 2 godziny. Nie doszło do zmian w jakości druku, a etykiety pozostały na płytkach. Chociaż od niektórych z etykiet, w które wsiąknęły środki chemiczne, lekko odkleiła się warstwa laminatu, to pocieranie etykiet tymi samymi środkami chemicznymi nie wywarło na nie żadnego wpływu. Oznacza to, że nawet jeśli dojdzie do rozlania środków chemicznych na laminowane etykiety Brother P-touch, szybkie przetarcie powinno zapobiec uszkodzeniom.

W kolejnym etapie laminowane taśmy Brother P-touch zostały naklejone na kilka szklanych płytek. Ciężarek o masie 500 g obłożony nasączoną środkami chemicznymi szmatką przesunięto 20 razy po każdej etykiecie. Jakość druku laminowanych etykiet Brother P-touch nie uległa zmianie, w przeciwieństwie do zwykłych etykiet konkurencji.
Odporność na wodę

Laminowane etykiety Brother są bardzo wytrzymałe w kontakcie z wodą i przy zanurzeniu na dłuższe okresy czasu.

Testy zostały przeprowadzone w dwóch etapach:
Etap 1 - zanurzenie w wodzie
Etap 2 - tarcie wodą.

Najpierw taśmy zostały naklejone na szklane płytki i zanurzone w wodzie na 2 godziny. Nie doszło do zmian w jakości druku, a etykiety pozostały na płytkach.

W drugiej części testu laminowane taśmy Brother P-touch zostały naklejone na kilka szklanych płytek. Ciężarek o masie 500 g obłożony nasączoną wodą szmatką przesunięto 20 razy po każdej etykiecie. Jakość druku laminowanych etykiet Brother P-touch nie uległa zmianie.

Dowiedz się dlaczego etykietowanie jest ważnym elementem zarządzania obiektami