1. Home Brother
  2. Drukarki etykiet i paragonów
  3. Drukarki etykiet dla elektryków
Electrician holding label printer

Przenośne drukarki etykiet do kabli i paneli elektrycznych

Drukowanie trwałych, wytrzymałych i spersonalizowanych etykiet w dowolnym miejscu i czasie pozwala na zachowanie pełnego profesjonalizmu gwarantując zgodność z rygorystycznymi standardami branżowymi.

Sześć głównych powodów, dla których warto drukować etykiety:

Łatwa identyfikacja

Z łatwością i czytelnie oznaczaj instalacje. Korzystając z drukarki etykiet Brother P-touch, możesz tworzyć etykiety na kable i okablowanie, przewody, skrzynki bezpieczników, maskownice, rozdzielnice i urządzenia konsumenckie.

Etykiety dobrze sprawdzają się także jako naklejki ostrzegawcze lub informujące o niebezpieczeństwach, a także jako oznaczenia przewodów magistrali, instalacji elektrycznych i przewodników.

Drukować można nawet etykiety z danymi kontaktowymi (w tym logo firmy w przypadku modelu PT-E550WVP) na potrzeby kolejnych zleceń.

Lepsza łączność

Instalację kabli można znacząco ułatwić przez naklejenie trwałych etykiet Brother na oba końce. Dzięki temu możliwe jest szybsze połączenie odpowiednich przewodów, oszczędzając czas na rozwiązywanie problemów i wyszukiwanie błędów.

Korzystanie z oryginalnych taśm Brother w drukarkach etykiet P-touch gwarantuje czytelność oraz trwałość etykiet na lata.

Zgodność z przepisami

Model PT-E550WV firmy Brother w połączeniu z aplikacją do tworzenia etykiet Cable Label Tool pozwala na tworzenie etykiet zgodnych z wieloma wymogami identyfikacyjnymi przepisów elektrycznych. Aplikacja działa zarówno z oprogramowaniem MacOS jak i Android.

Ponadto nasze taśmy o wysokiej przyczepności spełniają wymagania standardów organizacji Underwriters Laboratories UL-969, a rurki termokurczliwe są zgodne ze standardem UL-224.

Prostsza konserwacja

Kolejne wizyty konserwacyjne lub inspekcje są mniej problematyczne, jeżeli maskownice, panele, kable i przewody, instalacje i urządzenia są oznaczone w czytelny sposób.

Etykiety ostrzegawcze

Identyfikacja zagrożeń i odpowiednie ich oznaczenie są niezwykle ważne. Model PT-E550WVP wyposażony w szeroką, 24-milimetrową taśmę drukuje czytelne etykiety, a wykorzystanie taśmy w kolorze żółtym lub czerwonym zapewnia jeszcze większą widoczność oznaczeń.

Informacje o bezpieczeństwie publicznym

Drukowanie rzucających się w oczy ogólnych znaków ostrzegawczych w dowolnym miejscu i czasie jest niezwykle przydatne. Fluorescencyjne etykiety Brother w kolorze żółtym i pomarańczowym można wykorzystać do natychmiastowego drukowania i naklejania ostrzeżeń przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

Seria drukarek etykiet Brother P-touch

Wideoprezentacja serii przenośnych drukarek etykiet

Odkryj funkcje i zalety różnych modeli urządzeń w wideoprezentacji przenośnych drukarek etykiet.

Więcej informacji na temat tworzenia etykiet w modelu PT-E550WVP znajduje się w wideoprzewodnikach, które omawiają każdą funkcję krok po kroku.

Wideoprzewodniki

Etykiety, które odpowiadają Twoim wysokim standardom

Etykiety P-Touch testowane do ekstremalnych warunków

Firma Brother opracowała technologię druku trwałych, laminowanych etykiet już w 1988 roku. Od tego czasu niezliczone grono klientów powierzyło etykietowanie właśnie nam. Drukowany tekst chroniony jest warstwą przezroczystego plastiku, dzięki czemu etykiety sprawdzają się przez lata niezależnie od miejsca ich umieszczenia.

Dowiedz się więcej poniżej i pobierz ulotkę na temat specyfikacji technicznej taśm, która zawiera dodatkowe informacje o etykietach i testach, którym są one poddawane.

Pobierz (PDF, 2.6MB)

W przeciwieństwie do zwykłych etykiet technologia taśm laminowanych gwarantuje ochronę wydrukowanego tekstu warstwą przezroczystego laminatu polietylenowego. Efekt? Praktycznie niezniszczalne etykiety, które przetrwają nawet w najtrudniejszych warunkach.

Pewność co do trwałości etykiet wynika z tego, że zostały one poddane testom w ekstremalnych warunkach. Wyniki testów potwierdzają, że laminowane etykiety Brother P-touch sprawdzają się lepiej niż zwykłe etykiety w ofercie konkurencji. Etykiety Brother są czytelne i pozostają na miejscu, dzięki czemu możesz zaufać profesjonalnej jakości na lata.

Procedury testów na ścieranie

Technologia laminowania firmy Brother zapewnia wytrzymałość laminowanych taśm P-touch nawet po poddaniu ich działaniu ogromnej siły tarcia.

Laminowane etykiety Brother i nielaminowane etykiety konkurencji zostały wielokrotnie poddane działaniu urządzenia z powierzchnią ścierną o masie 1 kg. Po 50 przesunięciach urządzenia w obie strony okazało się, że laminowane etykiety Brother P-touch pozostały bez zmian, a laminat był tylko lekko zarysowany. Tymczasem druk na zwykłych etykietach konkurencji znacznie ucierpiał na jakości.

Procedury testów na wpływ temperatury

Etykiety sprawdzą się niezależnie od tego, czy stosowane będą w silnych mrozach czy wysokich temperaturach. Wyniki testów potwierdzają, że laminowane etykiety Brother P-touch wytrzymują temperatury od -80°C do +150°C.

Laminowane etykiety zostały naklejone na płytki ze stali nierdzewnej w temperaturze pokojowej, a następnie były podgrzewane i chłodzone przez określony czas. Po 72 godzinach w temperaturze -80°C nie zauważono żadnych zmian w przyczepności czy kolorze etykiet. Po 2 godzinach poddawania etykiety działaniu temperatury +150°C nadruk pozostał nienaruszony pomimo lekkiej zmiany koloryzacji taśmy.
Procedury testów na blaknięcie

Niezależnie od miejsca zastosowania laminowanych etykiet P-touch pozostaną one tak czytelne, jak w chwili wydruku.

Kilka laminowanych etykiet Brother P-touch w różnych kolorach naklejono na płytki ze stali nierdzewnej i wystawiono na działanie symulacji zewnętrznego promieniowania słonecznego przez około 12 miesięcy. Zaobserwowano zmiany w bazowym kolorze taśmy (test zgodny z JIS K7350-2/ISO 4892-2). Tekst wydrukowany na wszystkich taśmach pozostał bez zmian i był całkowicie czytelny. Tło w taśmach czerwonych, żółtych i fluorescencyjnych do pewnego stopnia wyblakło, natomiast w etykietach Brother innego koloru zauważono tylko nieznaczne zmiany lub były one w ogóle nieobecne.
Procedury testów na działanie środków chemicznych

Na działanie środków chemicznych wystawiono laminowane etykiety Brother oraz zwykłe etykiety konkurencji.

Testy przeprowadzono w dwóch etapach:
Etap 1 - zanurzenie w środkach chemicznych
Etap 2 - tarcie środkami chemicznymi

Taśmy zostały najpierw przyklejone do szklanych płytek, a następnie zanurzono je w różnych środkach chemicznych na 2 godziny. Nie doszło do zmian w jakości druku, a etykiety pozostały na płytkach.
Chociaż od niektórych z etykiet, w które wsiąknęły środki chemiczne, lekko odkleiła się warstwa laminatu, to pocieranie etykiet tymi samymi środkami chemicznymi nie wywarło na nie żadnego wpływu. Oznacza to, że nawet jeśli dojdzie do rozlania środków chemicznych na laminowane etykiety Brother P-touch, szybkie przetarcie powinno zapobiec uszkodzeniom.

W kolejnym etapie laminowane taśmy Brother P-touch zostały naklejone na kilka szklanych płytek. Ciężarek o masie 500 g obłożony nasączoną środkami chemicznymi szmatką przesunięto 20 razy po każdej etykiecie. Jakość druku laminowanych etykiet Brother P-touch nie uległa zmianie, w przeciwieństwie do zwykłych etykiet konkurencji.
Procedury testów na działanie wody

Laminowane etykiety Brother są bardzo wytrzymałe w kontakcie z wodą i przy zanurzeniu na dłuższe okresy czasu.

Testy zostały przeprowadzone w dwóch etapach:
Etap 1 - zanurzenie w wodzie
Etap 2 - tarcie wodą.

Najpierw taśmy zostały naklejone na szklane płytki i zanurzone w wodzie na 2 godziny. Nie doszło do zmian w jakości druku, a etykiety pozostały na płytkach.

W drugiej części testu laminowane taśmy Brother P-touch zostały naklejone na kilka szklanych płytek. Ciężarek o masie 500 g obłożony nasączoną wodą szmatką przesunięto 20 razy po każdej etykiecie. Jakość druku laminowanych etykiet Brother P-touch nie uległa zmianie.