1. Home Brother
  2. Pomysły na aranżację domowego biura

Znajdź sprzęt do domowego biura

Wykorzystaj potencjał swojego domowego biura

Praca z domu może zapewnić Ci elastyczność i niezależność, ale może też wiązać się z pewnymi wyzwaniami. Domowe aktywności rozpraszające uwagę, problemy w komunikacji ze współpracownikami czy trudności z utrzymaniem równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym mogą przyczynić się do spadku wydajności i koncentracji. Jednak w przypadku dobrze przemyślanego planu pracy i konfiguracji domowego biura, praca z domu może być produktywna i wydajna. Firma Brother jest cały czas po Twojej stronie i dlatego opracowała krótki poradnik ułatwiający zaplanowanie przestrzeni Twojego domowego biura przy jednoczesnym utrzymaniu wydajności.

Picture of woman putting a labelled file on a bookcase

1. Jak zaplanować swoje domowe biuro?

Zanim zaczniesz konfigurować swoje domowe biuro musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy:

  • Gdzie będzie znajdowało się Twoje miejsce do pracy? W swoim domowym biurze będziesz spędzać ponad siedem godzin dziennie, dlatego też trzeba się dobrze zastanowić, jakich mebli oraz jakiego sprzętu będziesz potrzebować.
  • Jakie rzeczy są Ci niezbędne do pracy? Przy podejmowaniu decyzji o zakupie pamiętaj o sprzęcie, który już posiadasz oraz o budżecie jakim dysponujesz.

kobieta siedzi przy biurku, obok stoi żółty rower

2. Jak wygodnie pracować z domu?

Twoje domowe biuro powinno być zaplanowane zarówno w sposób funkcjonalny, jak i wygodny. Stwórz w swoim miejscu pracy jak najbardziej ergonomiczną konfigurację.

  • Krzesło z właściwymi punktami podparcia, podnóżek oraz ustawiony na odpowiedniej wysokości pulpit wpłyną nie tylko na Twoje zdrowie, ale także na wydajność.
  • Właściwe umiejscowienie myszy i klawiatury oraz ustawienie monitora na wysokości oczu pomogą Ci się skupić i utrzymać produktywność pracy.    

kobieta robi notatki w notatniku, obok leży telefon

3. Jak pracować wydajnie z domu?

Praca w domu wymaga odrobinę więcej dyscypliny i cierpliwości, szczególnie na początku. Staraj się w jak największym stopniu zachowywać rutynę pracy.

  • Godziny pracy oraz przerw: wstawaj i przygotowuj się do pracy tak jak przedtem i pamiętaj, aby w ciągu swojego dnia roboczego zaplanować regularne przerwy na kawę i na lunch.
  • Sporządzaj listy rzeczy do zrobienia. Zapisuj na nich wszystkie Twoje zadania i priorytety. Rozpoczynaj każdy dzień pracy od uporządkowania swojego biurka. Poznaj więcej sposobów na dobrą organizację pracy.
  • Minimalizuj czynniki rozpraszające Twoją uwagę. Zaplanuj swój czas podczas przerw, który możesz spędzić z rodziną.

kobieta siedzi przy biurku w domu, obok ma drukarkę

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne

Poznaj nasze produkty dedykowane do domowego biura i wybierz swój model.

Dowiedz się więcej
biały, zielony, fioletowy, szary przezroczysty fioletowy segregator - stoją na półce

Rozwiązania do etykietowania

Uporządkuj swój dom i domowe biuro dzięki rozwiązaniom do etykietowania firmy Brother.

Dowiedz się więcej
skaner Brother na drewnianym biurku w domu

Skanery do biur domowych

Usprawnij proces digitalizowania i archiwizowania dokumentów. Znajdź odpowiadający Ci skaner.

Dowiedz się więcej
kwadratowa półka wypełniona pudełkami i akcesoriami

Wskazówki organizacyjne

Jak pozbyć się bałaganu na swoim biurku? Jak utrzymać równowagę pomiędzy życiem zawodowym a życiem prywatnym? Poznaj 4 istotne wskazówki, dzięki którym stworzysz dobrze zorganizowane domowe biuro.

Dowiedz się więcej
kobieta siedzi przy biurku i zajmuje się robótkami ręcznymi

Strefa rękodzieła

Uwolnij swoją kreatywność w trakcie pracy z domu - drukuj etykiety w dowolnej kombinacji kolorystycznej lub obrazy w fotograficznej jakości.

Dowiedz się więcej
osoba wycina psa z kartki wydrukowanej z Brother Creative Centre

Creative Center

Brother Creative Center oferuje bezpłatne gry, arkusze aktywności do wydrukowania, strony do kolorowania czy szablony zabawek do złożenia. Pomogą one w bezproblemowym połączeniu pracy w domu z byciem rodzicem.

Dowiedz się więcej