1. Home Brother
  2. Czym jest RODO

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (znane jako RODO) wprowadza nowe prawa dla osób fizycznych i nowy zestaw ścisłych zobowiązań dla przedsiębiorstw, takich jak Brother, które przechowują i przetwarzają dane osobowe.

Dla naszej firmy zdobywanie i utrzymywanie zaufania naszych klientów oraz partnerów biznesowych zawsze było priorytetem. Z zadowoleniem przyjmujemy pozytywne zmiany wprowadzone przez PKBR.

Te nowe ogólnoeuropejskie przepisy dają jednostkom większą kontrolę nad sposobem przechowywania i wykorzystywania ich danych osobowych.

Dane osobowe zostały zebrane przez firmę Brother w drodze rejestracji produktów, tworzenia kont online oraz innych metod.

Korzystamy z tych danych, aby stale zapewniać najlepszą obsługę klienta np. dostosowując wysyłane informacje do odpowiednich potrzeb.

Zawsze korzystamy z tych danych w sposób uczciwy, odpowiedni oraz zgodny z literą prawa.

Zgodnie z nowymi wytycznymi zgoda na gromadzenie i wykorzystywanie danych osobowych musi być konkretna, świadoma, jednoznaczna i dobrowolna. Jeśli klienci nie wyrazili zgody, nie możemy wykorzystywać ich danych do celów marketingowych.

Naruszenie tych przepisów prowadzi do poważnych konsekwencji prawnych dla naszej firmy.
"Dane osobowe" są definiowane jako każda informacja odnosząca się do osoby, która może być zidentyfikowana, bezpośrednio lub pośrednio, poprzez odniesienie do identyfikatora.

Przykłady identyfikatorów obejmują nazwy, adresy, numery identyfikacyjne, identyfikatory online (w tym adresy IP), a także dowolny jeden lub więcej czynników, które definiują osobę, taką jak informacje kulturowe, społeczne, genetyczne, fizyczne i ekonomiczne.

Osoby fizyczne mają prawa do swoich danych osobowych, takie jak prawo do usunięcia, ograniczenia przetwarzania i prawo do żądania kopii jakichkolwiek danych.
Business woman in an office

Potrzebujesz więcej informacji?

Zapewniamy, że bardzo poważnie traktujemy Twoją prywatność i wykorzystanie danych. W celu uzyskania szerszej informacji zapraszamy do przeczytania naszej polityki prywatności.

 

Kontakt

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt