1. Home Brother
  2. tonerbenefit
  3. Jak odpowiednio dobrać urządzenie do potrzeb firm

Utrzymanie urządzenia wielofunkcyjnego czy drukarki jest wydatkiem, który warto przeanalizować, aby firma czy instytucja mogła sprawnie funkcjonować a nawet poczynić dodatkowe oszczędzić. Jednak optymalizacja kosztów musi być poprzedzona wstępną analizą TCO (z ang. całkowity koszt posiadania), która pozwoli na dopasowanie optymalnego rozwiązania.

Wybór odpowiedniego urządzenia do biura powinien być poprzedzony analizą co najmniej trzech czynników, określających wydatki ponoszone w przyszłości oraz oczekiwaną wydajność. Pierwszą kwestią, którą trzeba przeanalizować jest cena zakupu urządzenia biurowego. Jednak co warto podkreślić, stanowi ona zaledwie procent wydatków związanych z ciągłą eksploatacją, przy założeniu, że generujemy duże ilości dokumentów. Kolejnym i zdecydowanie bardziej istotnym czynnikiem jest bieżący koszt utrzymania urządzenia tak, aby jego codzienna praca nie była nazbyt kosztowna oraz w pełni spełniała oczekiwania w nim pokładane. Na te wydatki składają się elementy, takie jak ceny materiałów eksploatacyjnych, energooszczędność urządzenia czy jego dodatkowe funkcje, pozwalające obniżyć nadprogramowe opłaty za materiały biurowe.

Jeżeli firma generuje dużo materiałów powinna postawić na urządzenia laserowe

Pierwszym i najważniejszym krokiem przed zakupem jest wstępna analiza potrzeb w zakresie produkcji dokumentów. Pozwoli ona określić jaką ilość materiałów drukowanych generuje firma i czego oczekuje od urządzenia. Zatem na jakie czynniki powinniśmy zwrócić uwagę? Pierwszą kwestią jest rodzaj druku, który determinuje koszt pojedynczego wydruku oraz jego szybkość. Drukarki laserowe zapewnią w obu przypadkach niższy koszt oraz większą szybkość tworzenia pojedynczego dokumentu, co przekłada się na większą wydajność w trakcie pracy. Jednak cena tonerów teoretycznie będzie wyższa w porównaniu do tradycyjnych drukarek atramentowych. Zakup tonerów nie musi jednak być przeszkodą przy wyborze odpowiedniego modelu laserowego.

Niska cena oryginalnych materiałów eksploatacyjnych dla serii TonerBenefit

Planując oszczędności podstawową kwestią jest wybór odpowiednich materiałów eksploatacyjnych, takich jak tonery, co w przyszłości przełoży się zarówno na jakość druku jak
i bezproblemową pracę urządzenia. Stawiając na oryginalne tonery, dedykowane do danej serii trzeba liczyć się ze stałymi wydatkami. Nie muszą one jednak być wysokie.
W przypadku serii TonerBenefit tonery dostępne są w sugerowanej niskiej cenie 99 złotych i stanowią dobry przykład obniżania kosztów codziennego użytkowania urządzenia. Dodatkowo decydując się na oryginalne materiały eksploatacyjne zyskujemy pewność co do ich jakości, co przekłada się na żywotność drukarki a tym samym jej dłuższy okres użytkowania.

Energooszczędność i funkcjonalności pozwalające zaoszczędzić materiały biurowe

Warto też zwrócić uwagę na dwie kolejne kwestie, mogące generować niepotrzebne koszty w firmie. Pierwszą z nich jest szybkie i niepotrzebne zużywanie materiałów biurowych. Niektóre urządzenia pozwolą częściowo zniwelować ten problem, na przykład dzięki funkcji druku dwustronnego czy pomijania pustych stron podczas skanowania. Drugą kwestią jest ciągły pobór energii, co ma wpływ na koszty w przypadku posiadania większej ilości modeli. Dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę czy drukarka posiada tryb ekologiczny lub tryb czuwania, który powoduje, że urządzenie zużywa mniej prądu, czekając na rozpoczęcie pracy.

Sumując wymienione elementy można zacząć kalkulować ile faktycznie będziemy w stanie zaoszczędzić. W przypadku większych firm czy instytucji, które posiadają wiele urządzeń, pracujących przy dużym obciążeniu, wydatki mogą być widocznie niższe.

Powrót do strony głównej